Partner serwisu

TAROM zamawia dziewięć ATR-ów 72-600

Piotr Bożyk 28.06.2019

TAROM zamawia dziewięć ATR-ów 72-600
ATR 72-500 w barwach TAROMFot. Christian Jilg
Rumuński TAROM oraz ATR poinformowali o zamówieniu dziewięciu samolotów ATR 72-600. Nowe ATR-y 72 będą leasingowane od Nordic Aviation Capital (NAC), największego na świecie regionalnego leasingodawcy samolotów. Dostawy rozpoczną się w październiku tego roku, a zakończą w drugiej połowie 2020 r.
Linia TAROM odniosła duży sukces w lotach na rynku krajowym, wykorzystując samoloty ATR-a, co umożliwiło jej konkurowanie z niskokosztowymi przewoźnikami. Dzięki tej modernizacji floty, linia będzie wyposażona w turbośmigłowce najnowszej generacji spalające o 40 proc. mniej paliwa i emitujące o ponad 40 proc. mniej CO2 niż odrzutowce regionalne.

Obecnie flota TAROM składa się z 25 samolotów, w tym dziewięciu ATR-ów: siedmiu ATR 42-500 dla 48 pasażerów oraz dwóch ATR 72-500 dla 68 pasażerów. Według wstępnych informacji nowe zabiorą na pokład 70 pasażerów, dzięki czemu zaoferują linii TAROM dodatkowe 330 tys. miejsc rocznie przy tych samych kosztach operacyjnych, co obecnie, poprawiając połączenia krótkodystansową w Rumunii i wspierając rozwój lokalnych i bardziej odizolowanych społeczności. Zapewni to TAROM możliwość dalszego rozszerzania i umacniania swojej pozycji na rynku.

- Wybraliśmy ATR po kompleksowym przeglądzie konkurencyjnych samolotów. ATR 72-600 pokazuje nam, że jest najlepszym samolotem spełniającymi nasze ambitne cele w zakresie wydajności, nowoczesnej technologii i odpowiedzialności za środowisko. Dzięki temu samolotowi będziemy mogli otworzyć nowe trasy, zwiększyć częstotliwość i dostępność miejsc, wprowadzając jednocześnie najwyższy poziom komfortu i najnowszą technologię do naszej krajowej siatki połączeń - powiedziała Madalina Mezei, prezes TAROM.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony