Partner serwisu

TAP Portugal zmniejszą liczbę lotów o 93 procent. Portugalia wciąż z ograniczeniami

Emilia Derewienko 02.02.2021

TAP Portugal zmniejszą liczbę lotów o 93 procent. Portugalia wciąż z ograniczeniami
fot. Piotr Bożyk
Portugalskie linie lotnicze TAP Air Portugal ponownie zredukują liczbę oferowanych połączeń lotniczych. Do końca lutego ograniczą działalność o kolejne 20 proc., co oznacza, że będą obsługiwać już tylko 7 proc. swojego pierwotnego harmonogramu – podaje SimpleFlying. Powodem tej sytuacji są restrykcje wjazdu do Portugalii, spowodowane pandemią koronawirusa.
TAP Portugal zmniejszą swoją przepustowość o 93 proc. w porównaniu do lutego 2020 roku. Decyzja o ograniczeniu lotów została podjęta po restrykcjach wjazdu do kraju, nałożonych przez władze Portugalii w związku z pandemią COVID-19. Już w 2020 roku linie operowały na poziomie zaledwie 27 proc. swojego oferowania sprzed pandemii. Do końca lutego TAP zmniejszy działalność o kolejne 20 proc., co oznacza, że przewoźnik będzie działał na poziomie 7 proc. „normalnego” harmonogramu…

Przewoźnik planuje jednak utrzymać wiele tras krajowych, m.in. połączenia między portami lotniczymi w Lizbonie i Porto na Maderę i Azory. Zapewni również międzynarodowe połączenia lotnicze z miastami społeczności portugalskich za oceanem, takimi jak Newark, Boston czy Toronto czy w Europie – m.in. do Madrytu, Barcelony, Malagi czy Paryża. Linie nadal będą wykonywać loty repatriacyjne, a także połączenia towarowe.

Unia Europejska ma wkrótce również zatwierdzić dla TAP Portugal pakiet ratunkowy. Fundusze przydadzą się słabnącym finansom linii, tym bardziej, że nic nie wskazuje na to, że rządowe ograniczenia transportowe zostaną zniesione. W kraju panuje stan wyjątkowy, przedłużony ostatnio o kolejne dwa tygodnie do 14 lutego i blokada przemieszczania się. Obywatele są zobligowani do pozostania w domach, wiele firm pozostaje zamkniętych.

Rząd Portugalii podjął decyzje o wprowadzeniu obowiązku okazywania negatywnego testu na COVID-19 po przylocie do Portugalii z wybranych krajów lub/ i przejścia kwarantanny. Niektóre kraje zamknęły swoje granice przed obywatelami Portugalii. Rząd zapowiedział również zawieszenie lotów do Brazylii, na której silnie skoncentrowana jest siatka połączeń TAP.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo