Partner serwisu

TAP Air Portugal obsłużą latem 100 tras. 22 loty w tygodniu na Azory, 51 do Kanady i USA

Rafał Dybiński 08.04.2021

TAP Air Portugal obsłużą latem 100 tras. 22 loty w tygodniu na Azory, 51 do Kanady i USA
fot. TAP Air Portugal
Linie lotnicze TAP Air Portugal planują obsługiwać 100 tras w sierpniu bieżącego roku. To przełoży się na 879 rejsów tygodniowo, obejmujących osiem krajowych połączeń, w tym więcej lotów na Azory oraz nowe destynacje w Europie i Afryce.
Przewoźnik z Półwyspu Iberyjskiego zastrzega oczywiście, że ambitne plany może jeszcze zweryfikować pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 i związane z nią restrykcje rządowe, niemniej optymistycznie podchodzi do najbliższych miesięcy. Rezerwacje będzie można bezpłatnie zmienić na wszystkie bilety zakupione przed 31 maja dotyczące podróży do 31 grudnia bieżącego roku.

Osiem krajowych połączeń pozwoli wygenerować 126 lotów w tygodniu. Tylko na Azory będzie polecieć 22 razy w tygodniu. Tuzin z tych rejsów dotyczy trasy Lizbona - Ponta Delgada, a siedem połączenia Lizbona - Terceira, realizowanego raz na dobę. Pozostałe trzy w tygodniu są związane z trasą Porto - Ponta Delgada.

TAP Air Portugal zwiększą również oferowanie na Maderę. Do Funchal będzie można przemieścić się pięć raz dziennie z Lizbony oraz dwa razy dziennie z Porto. Narodowy przewoźnik Portugalii poleci ze stolicy dodatkowo pięć razy w tygodniu do Porto Santo, począwszy od czerwca. W części kontynentalnej natomiast cztery razy dziennie będzie można polecieć na trasie Lizbona - Porto, a trzy raz na dobę będzie realizowane połączenie Lizbona - Faro.

Linie lotnicze z Półwyspu Iberyjskiego obsłużą od sierpnia 555 rejsów w tygodniu do zagranicznych destynacji w Europie. 83 loty w tygodniu przewidziano z kolei na Czarny Ląd. Nowościami będą rejsy do chorwackiego Zagrzebia oraz na hiszpańskie Fuerteventurę i Ibizę, a także do Santiago de Campostela. Poza tym podróżni z południa Europy zyskają opcję regularnych lotów do Dżerby i Monastiru w Tunezji, a także do Agadiru i Wadżdy w Maroko.

TAP Air Portugal zwiększą znacznie oferowanie do archipelagu Wysp Zielonego Przylądka. Stołeczna Praia będzie obsługiwana dziesięć razy w tygodniu, São Vicente siedem razy w tygodniu, a Sal trzy razy w tygodniu. Sześć razy w tygodniu będzie można przemieścić się z Lizbony do Luandy, stolicy Angoli, cztery razy w tygodniu do São Tomé na Wyspach Świętego Tomasza i Książęcej, a po trzy razy w tygodniu do Bissau, stolicy Gwinei Bissau.

Narodowy przewoźnik Portugalii obsłuży wreszcie 61 rejsów w tygodniu do Brazylii, a także 51 lotów w tygodniu do siedmiu miast w Ameryce Północnej, w tym do Bostonu, Chicago, Nowego Jorku, Montrealu, San Francisco, Toronto i Waszyngtonu. Trzy razy w tygodniu planowane są również rejsy do Meksyku. To efekt połączenia Lizbona - Cancun.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony