Partner serwisu

Tallin zyskał loty do Kopenhagi dzięki airBaltic

Rafał Dybiński 02.09.2020

Tallin zyskał loty do Kopenhagi dzięki airBaltic
Fot. Air Baltic
Linie lotnicze airBaltic wznowiły od 2 września bezpośrednie rejsy powietrzne między między Tallinem a Kopenhagą.
Stolice Estonii oraz Danii połączą cztery loty w tygodniu. Rejsy nad Morzem Bałtyckim obsłuży airbus A220-300.

Przewoźnik z Łotwy zanotował w lipcu wzrost liczby pasażerów o 251 proc. w stosunku do poprzedniego miesiąca bieżącego roku. - Jesteśmy gotowi kontynuować jeszcze więcej operacji lotniczych z krajów bałtyckich do całego świata. Zmieniające się niemal codziennie w Europie zasady dotyczące wirusa COVID-19 ograniczają nas jednak w osiągnięciu poziomów, które już planowaliśmy na lipiec - przyznał Martin Gauss, prezes airBaltic, która niedawno zawiesiła rejsy na trasie Ryga-Warszawa, ale chce powrócić niebawem na stołeczne lotnisko.

Narodowy przewoźnik Łotwy zamierza obsługiwać 82 połączenia w sezonie letnim 2021 roku. Aktualnie wykonuje bezpośrednie rejsy z Rygi do Tallina, Wilna, Dubrownika, Rijeki i Splitu, Barcelony, Nicei, Larnaki, a także do Rzymu, Katanii oraz Mediolanu. Poza tym wznowił loty do Billund, Rejkiawiku, Madrytu, Zurychu, Turku, Pragi, Stuttgartu. Dodatkowo obsługuje krajowe połączenie z Lipawą.

Linie lotnicze airBaltic zostały założone w 1995 roku i łączą region Morza Bałtyckiego z destynacjami w Europie Środkowej, na Bliskim Wschodzie i Rosji. Jej głównym udziałowcem jest państwo łotewskie, które posiada około 80 proc. akcji. Reszta należy do Larsa Thuesena. Przewoźnik z Łotwy wykorzystuje do obsługi 22 samoloty airbusa A220-300.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony