Partner serwisu

Tajlandia znów w czołówce zimowych kierunków lotów Polaków

inf. pras 27.10.2021

Tajlandia znów w czołówce zimowych kierunków lotów Polaków
fot. Thai Airways
W okresie zimowym Polacy tradycyjnie wybiorą się do egzotycznych krajów. W rankingu najpopularniejszych kierunków znalazły się ZEA, Meksyk, Tanzania, Tajlandia i Jordania. Ceny biletów lotniczych do egzotycznych kierunków w okresie listopad 2021– luty 2022 są na podobnym poziomie do ubiegłego roku.
W ubiegłym sezonie zimowym kierunki podróżnicze Polaków uległy zmianie. Popularną wśród Polaków Tajlandię zastąpiła Tanzania oraz Dominikana. W tym roku ranking najpopularniejszych kierunków wygląda inaczej – Tajlandia, po złagodzeniu restrykcji dla turystów, wróciła do Top 5 rankingu najpopularniejszych kierunków.

Dubaj i Abu Zabi najpopularniejsze zimą

Polscy turyści obecnie rezerwują loty do kierunków, które są im znane i się sprawdziły w ubiegłorocznym sezonie zimowym. Na 1. miejscu w rankingu najpopularniejszych kierunków uplasowały Zjednoczone Emiraty Arabskie, a najczęściej Polacy rezerwują loty do Dubaju, Abu Zabi oraz emiratu Ras al-Chajma, który w tym roku po raz pierwszy cieszy się dużym zainteresowaniem. Kolejno w rankingu znalazł się Meksyk – kierunek niezwykle popularny wśród Polaków w ubiegłorocznym sezonie zimowym. Tradycyjnie Polacy rezerwują loty do Cancun – miasta leżącego na wybrzeżu Morza Karaibskiego. Na 3. miejscu w rankingu uplasowała się Tanzania. Najczęściej Polacy rezerwują loty na Zanzibar – wyspę, która była oblegana przez polskich turystów w poprzednim sezonie.Kolejno w rankingu znajdziemy Tajlandię – kraj, który cieszył się niezwykłą popularnością przed pandemią. Obecnie podróżnicy mogą polecieć do najpopularniejszego wakacyjnego miasta w Tajlandii – Phuket. Oprócz Phuket odwiedzać można także prowincje Surat Thani, Krabi i Phang Nga. Warto zaznaczyć, że aktualnie Tajlandia zezwala na wjazd wyłącznie zaszczepionych podróżnych.

Ranking najpopularniejszych kierunków podróży zamyka Jordania – kraj, który w ubiegłych latach nie występował nawet w 1. dziesiątce najpopularniejszych kierunków. W tegorocznym sezonie Polacy coraz częściej rezerwują loty do Ammanu – stolicy tego przesiąkniętego historią kraju.

Wyższe ceny biletów lotniczych do Phuket

Obecnie ceny biletów lotniczych do egzotycznych krajów są na podobnym do 2020 roku poziomie. Bilety lotnicze w obie strony do Zjednoczonych Emiratów Arabskich można kupić za 650 zł (Abu Zabi) lub 680 zł (Dubaj). Wybierają się nieco dalej, np. do Cancun w Meksyku, na bilet lotniczy w obie strony wydamy około 2500 zł, a podróżując na tanzańską wyspę Zanzibar, zapłacimy za bilety 2300 zł w obie strony.

Najlepiej prezentują się ceny do Tajlandii. Obecnie, kupując bilety do tego kraju, za lot w obie strony do Bangkoku wydamy jedynie około 1840 zł. Z kolei wybierając się do Phuket, będziemy musieli zapłacić więcej – od 2843 zł. Chcąc spędzić wakacje na Malediwach, najtańsze bilety znajdziemy już od 2700 zł w obie strony. Dla poszukiwaczy tanich opcji podróży eksperci eSky.pl polecają wyjazd do stolicy Jordanii – Ammanu. Bilety lotnicze są obecnie niezwykle tanie, bowiem ceny zaczynają się od 100 zł w obie strony.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony