Partner serwisu

Szymany: Więcej połączeń do Dortmundu

Emilia Derewienko 18.04.2019

Szymany: Więcej połączeń do Dortmundu
fot. Piotr Bożyk
Tanie linie lotnicze Wizz Air zwiększą częstotliwość połączeń z Portu Lotniczego Olsztyn Mazury do niemieckiego Dortmundu. Loty będą realizowane w każdy poniedziałek, środę i piątek.
Połączenie z Olsztyna do Dortmundu istnieje od maja ubiegłego roku, jednak linie lotnicze już teraz poinformowały o zwiększeniu częstotliwości jego występowania. Od lipca 2019 roku do niemieckiego miasta będzie można polecieć już nie dwa, a trzy razy w tygodniu: w poniedziałki, środy i piątki.

– Bardzo cieszymy się z tego, że Wizz Air dostrzegł to, że trasa do Dortmundu cieszy się bardzo dużą popularnością w naszym porcie lotniczym. Myślę, że dodanie dodatkowego lotu w tygodniu przyczyni się do tego, że będziemy mieli latem jeszcze więcej gości z Niemiec przylatujących na Warmię i Mazury. Jednocześnie taki rozkład umożliwi też większe możliwości korzystania z tego kierunku przez firmy z naszego regionu, jak i Zagłębia Ruhry. Dotychczasowy rozkład był raczej dopasowany pod turystów – mówi prezes mazurskiego lotniska, Tomasz Kądziołka.

W ubiegłym roku lotnisko zanotowało 15-proc. wzrost liczby pasażerów. W ciągu 12 miesięcy 2018 roku z usług portu skorzystało łącznie 121,3 tys. podróżnych na 2,85 tys. operacjach lotniczych. Władze portu szacują, że do końca 2019 roku przez lotnisko przejdzie około 190 tys. pasażerów. Mogą w tym pomóc połączenia Polskich Linii Lotniczych LOT.

Na 25 kwietnia zaplanowany jest inauguracyjny lot z Olszyna do Krakowa, realizowany przez narodowego przewoźnika. Rejsy będą wykonywane dwa razy w tygodniu – w czwartki i niedziele – do 30 września 2019 roku. Wraca także zawieszone na sezon letni połączenie do Lwowa. Rejsy będą odbywały się od 27 kwietnia do 1 października 2019 roku, dwa razy w tygodniu – we wtorki i soboty. Loty będą realizowane w godzinach nocnych – pasażerowie wylecą ze Lwowa o godz. 1:40 i przylecą do Szyman o godz. 2:15.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony