Partner serwisu

Szybki wzrost zatrudnienia w Qatar Airways. 750 osób w ciągu trzech miesięcy

Rafał Dybiński 04.09.2021

Szybki wzrost zatrudnienia w Qatar Airways. 750 osób w ciągu trzech miesięcy
fot. Qatar Airways
Linie lotnicze Qatar Airways zwiększyły liczbę ofert zatrudnienia z dwucyfrowych danych w lutym 2020 roku do ponad 420 miejsc pracy w czerwcu 2021 roku - informuje serwis GlobalData. Narodowy przewoźnik Kataru w ciągu trzech ostatnich miesięcy zatrudnił ponad 750 osób.
Firma zajmująca się analizą danych i konsultingiem podkreśla, że rekrutacja linii lotniczych znad Zatoki Perskiej koncentruje się na stanowiskach operacyjnych i związanych z zarządzaniem przychodami.

- Qatar Airways mimo ograniczeń w podróżowaniu związanych z kryzysem wywołanym wirusem COVID-19 cały czas realizowały operacje lotnicze. Przewoźnik aktualnie dociera do większej liczby miejsc i powiększa zatrudnienie nie tylko personelu pokładowego, ale również osób do zarządzania strumieniami przychodów - zauważa Ajay Thalluri, analityk z GlobalData.

- Oferowane stanowiska w zakresie analizy biznesowej w regionach obu Ameryk, Europy i Afryki pokazują, że Qatar Airways bada trendy w branży na dużą skalę i nowe możliwości w celu zwiększenia przychodów. Obejmują one rozbudowę sieci połączeń, nowe miejsca docelowe, wzrost częstotliwości oraz zwiększanie wskaźników wypełnienia samolotów - zaznaczył Thalluri.Qatar Airways oprócz większej liczby rejsów wznowiły również usługi HR w kilku krajach. Przewoźnik niedawno obsadził koordynatorów ds. zasobów ludzkich na Sri Lance, Pakistanie, Tajlandii oraz Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Poszukiwany jest również specjalista ds. rekrutacji w Nowym Jorku. Jego zadaniem będzie pomoc w obsadzie stanowisk w regionie obu Ameryk.

Narodowe linie lotnicze Kataru wymieniły także menedżerów ds. zasobów ludzkich w zakresie opracowywania strategii HR we wszystkich obszarach rekrutacji w Arabii Saudyjskiej, Bahrajnie, Australii, Nowej Zelandii i Francji. Przewoźnik z Bliskiego Wschodu wspiera ponadto zespoły handlowe, usług lotniskowych, cargo i korporacyjnych w Afryce Północnej i Zachodniej, w tym w Egipcie, Tunezji, Algierii, Maroku, Nigerii, Ghanie i Wybrzeżu Kości Słoniowej. - Nagły zryw ofert pracy przez Qatar Airways był oczekiwany i jest wynikiem ożywienia w branży - podsumował Thalluri.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo