Partner serwisu

Szwedzi odrzucili wniosek Aerofłotu o zgodę na loty do Sztokholmu

Rafał Dybiński 19.05.2022

Szwedzi odrzucili wniosek Aerofłotu o zgodę na loty do Sztokholmu
fot. Aerofłot
Rząd Szwecji odrzucił wniosek rosyjskich linii lotniczych Aerofłot, które zabiegały o rejsy między portami Moskwa-Szeremietiewo i Sztokholm-Arlanda.
– Aktualnie obowiązują sankcje i tym samym wywieramy presję na Rosję w związku z wojną w Ukrainie – podkreślił Tomas Eneroth, Minister Infrastruktury Szwecji, cytowany przez "Nyheter24".

Skandynawski serwis ujawnił, że Aerofłot wystąpił "stosunkowo niedawno” o zezwolenie na regularne loty w sezonie letnim na trasie łączącej stolice Rosji oraz Szwecji. Ze względu jednak na sankcje, nałożone przez Unię Europejską, to rząd w Sztokholmie oceniał taki wniosek, a nie jak dotychczas Szwedzka Agencja Transportu.

– Zakładam, że Aerofłot był przygotowany na to, że wniosek nie zostanie zatwierdzony. Mogę być tylko zaskoczony, że wniosek w ogóle został złożony – stwierdził Eneroth, przypominając o tym, że sankcje europejskiej wspólnoty obowiązują bez wyjątku we wszystkich krajach członkowskich.

– Najważniejsze, że mamy jasne i stanowcze stanowisko wobec Rosji. Nie będziemy się otwierać na ruch lotniczy z tego kraju – dodał minister.

Sankcje UE wobec Rosji oznaczają, że samoloty zarejestrowane w największym państwie świata lub kontrolowane przez rosyjskich przewoźników czy osoby prywatne nie mogą latać nad żadnym krajem wspólnoty.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony