Partner serwisu

Szmit: Zwiększenie przepustowości Chopina jest konieczne

Justyna Urbaniak 13.06.2017

Szmit: Zwiększenie przepustowości Chopina jest konieczne
fot. Lotnisko Chopina
Zwiększenie przepustowości na Lotnisku Chopina jest konieczne – twierdzi wiceminister infrastruktury i budownictwa Jerzy Szmit, który przypomniał, że Centralny Port Komunikacyjny powstanie dopiero za kilkanaście lat. Stołeczne lotnisko musi do tego czasu zagwarantować obsługę pasażerów.
– Zdaniem specjalistów Lotnisko Chopina może obsłużyć nawet do 20 mln pasażerów rocznie, ale przy określonych warunkach organizacyjnych jak i infrastrukturalnych. Ponadto ważna jest również współpraca z lotniskiem w Modlinie, na które miałby zostać przekierowany ruch cargo i general aviation. Jest droga do rozwiązywania tych problemów i myślę, że jest to absolutnie w ramach możliwości i istniejącego potencjału – powiedział Szmit zaznaczając jednocześnie, że przeniesienie części ruchu na lotnisko w Modlinie nie może odbyć się z dnia na dzień. – Chodzi raczej o spokojny proces, w pełni świadomy, przy współpracy z przewoźnikami – doprecyzował wiceminister.

Szmit odniósł się też do pomysłu budowy nowego pasa na Lotnisku Chopina. – Dziś, w związku z decyzją o budowie Centralnego Portu Komunikacyjnego, nie ma co dyskutować o drugim pasie na Chopinie. Można o nim mówić w przypadku lotniska w Modlinie, gdzie jest inna sytuacja – stwierdził Szmit.

Lotnisko Chopina jest obecnie największym portem komunikacyjnym w kraju. Obsługuje około 38 proc. ruchu pasażerskiego. Zgodnie z prognozami, w 2017 roku ze stołecznego portu skorzystać ma 14 mln pasażerów. W ubiegłym roku było ich tu 12,8 mln, czyli o 14,5 proc. więcej, niż rok wcześniej. Od początku roku do końca kwietnia z portu skorzystało już 4,1 mln podróżnych.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony