Partner serwisu

Sześciomiesięczne urlopy 70 proc. pracowników Korean Air

Rafał Dybiński 13.04.2020

Sześciomiesięczne urlopy 70 proc. pracowników Korean Air
fot. Piotr Bożyk
Aż 70 proc. pracowników Korean Air zostało skierowanych na sześciomiesięczne urlopy - poinformowała Agencja Reutera. Decyzja największego przewoźnika Korei Południowej ma pomóc przezwyciężyć trudności operacyjne wynikające z pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. 
Azjatycka linia lotnicza zanotowała aż 96 proc. spadek liczby pasażerów. 324 z 374 samolotów przewoźnika zostało uziemionych.

Korean Air oświadczyły, że urlop między 16 kwietnia a 15 października będzie obowiązywał pracowników zatrudnionych w kraju, z wyjątkiem personelu niezbędnego.

Rzeczniczka przewoźnika powiedziała, że ​​pracownikom na urlopie zostanie wypłacony procent ich wynagrodzenia, ale odmówiła ujawnienia poziomu lub dokładnej liczby osób, których to dotyczy. Prezes linii już w marcu alarmował, że wybuch pandemii może zagrozić przetrwaniu firmy, jeśli kryzysowa sytuacja będzie się wydłużać.

Ministerstwo transportu, organ nadzoru finansowego i państwowy Koreański Bank Rozwoju poinformowały w lutym, że zwiększą płynność do 300 mld wonów dla krajowych przewoźników budżetowych.

Przemysł lotniczy Korei Południowej wezwał do szerszego wsparcia rządowego, podobnego jak w Stanach Zjednoczonych i innych krajach, ale wysocy rangą urzędnicy powtórzyli, że linie lotnicze muszą najpierw spróbować pomóc sobie poprzez takie kroki, jak obniżenie kosztów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo