Partner serwisu

Szczecin-Goleniów: Sukces lotów do Rzeszowa i Zadaru

Rafał Dybiński 11.09.2020

Szczecin-Goleniów: Sukces lotów do Rzeszowa i Zadaru
Fot. Szczecin-Goleniów Airport
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" pochwalił się świetnymi wynikami wznowionych lotów do Zadaru i Rzeszowa.
Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" pochwalił się świetnymi wynikami lotów do Zadaru i Rzeszowa.

Z oferty rejsów do Chorwacji, realizowanych w ramach akcji #LOTnaWakacje przez Polskie Linie Lotnicze LOT, skorzystało w sumie 1399 pasażerów. Wypełnienie samolotów było na poziomie aż 90 proc.

1662 podróżnych skorzystało natomiast z krajowej oferty narodowego przewoźnika na trasie do Rzeszowa. Wypełnienie maszyn odlatujących do stolicy Podkarpacia osiągnęło poziom 80 proc.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" jest położony 33 km na północny wschód od centrum Szczecina przy drodze krajowej nr 6 prowadzącej do Gdyni w pobliżu wsi Glewice. Swoim zasięgiem obejmuje około 1,6 mln mieszkańców.

Lotnisko posiada pas startowy o długości 2500 metrów oraz sześć stanowisk postojowych dla samolotów kategorii C. W dwóch salach przylotowych oddzielających ruch Schengen od non-Schengen w ciągu godziny można dokonać odprawy do 500 osób.

Port Lotniczy Szczecin-Goleniów im. NSZZ "Solidarność" obsługuje w sumie trzynaście połączeń lotniczych. Na liście destynacji są Warszawa, Oslo-Gardemoen, Oslo-Torp, Stavanger, Bergen, Londyn-Stansted, Dublin, Liverpool, Kraków, Kopenhaga, Rzeszów, Zadar oraz Lwów. Rejsy realizowane są przez PLL LOT, Norwegiana, Ryanaira i Wizz Air.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony