Partner serwisu

Szczecin: Z Norwegianem do Oslo

Aleksander Domański 21.06.2019

Szczecin: Z Norwegianem do Oslo
fot. materiały prasowe
Od października tego roku, Szczecin znajdzie się w siatce połączeń linii lotniczej Norwegian. Bilety są już w sprzedaży. To dobre wieści dla portu w Goleniowie. 
Dobre wiadomości dla szczecińskiego lotniska. 19 czerwca 2019 roku, linia lotnicza Norwegian ogłosiła ponowne uruchomienie trasy Oslo Gardemoen – Szczecin – Oslo Gardemoen. Pierwszy samolot na tej trasie pojawi się już w październiku tego roku, obsługując ją dwa razy w tygodniu, we wtorki i soboty. 

– Powrót na nasze lotnisko linii lotniczej Norwegian pokazuje, że po chwilowych perturbacjach związanych z samolotami Boeing 737 MAX, niskokosztowy przewoźnik wraca na ścieżkę dynamicznego rozwoju, będąc największą skandynawską linią lotniczą, a Szczecin pozostaje jednym z czterech polskich lotnisk z których Norwegian operuje do Oslo – powiedział Maciej Dziadosz Prezes Zarządu Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów. – Z możliwości ponownej obsługi samolotów linii lotniczej Norwegian, cieszymy się jeszcze bardziej z dodatkowego powodu, a mianowicie Norwegian będzie piątą (oprócz PLL LOT, Ryanair, Wizz Air, SAS)  rozkładową linią lotniczą operującą z naszego regionalnego lotniska, pokazując, że poprzez dywersyfikację rozkładowych linii lotniczych stajemy się coraz bardziej atrakcyjnym lotniskiem do rozwoju siatki połączeń – dodał Maciej Dziadosz. 

Z naszego punktu widzenia to jedno z kluczowych połączeń – mówi prezydent Szczecina, Piotr Krzystek. – Szczecin słynie z firm o kapitale Skandynawskim. To główny kierunek (obok Niemiec) naszych działań, jeśli chodzi o pozyskiwanie inwestorów oraz współpracę z nimi. Im więcej połączeń bezpośrednio ze Skandynawią, tym lepiej dla biznesu oraz przedsiębiorców. 

Z Portu Lotniczego Szczecin – Goleniów, rozkładowymi połączeniami można polecieć w 10 kierunkach do: Warszawy, Krakowa, Londynu Stansted, Dublina, Liverpoolu, Oslo Torp, Stavanger, Bergen, Kopenhagi, Oslo Gardemoen. W okresie maj – październik oferowane są kierunki czarterowe do Grecji i Turcji.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony