Partner serwisu

Szczecin: Dreamliner i A330 lądują z turystami z Ukrainy. Dwie nowe trasy Wizz Air

Rafał Dybiński 07.03.2022

Szczecin: Dreamliner i A330 lądują z turystami z Ukrainy. Dwie nowe trasy Wizz Air
fot. Szczecin Airport
Port lotniczy Szczecin-Goleniów poinformował o lądowaniu dwóch szerokokadłubowych samolotów z obywatelami Ukrainy, którzy wrócili z wakacji w Egipcie. Zachodniopomorskie lotnisko jednocześnie pochwaliło się przywróceniem dwóch kolejnych połączeń do Norwegii. 
Boeing 787 Dreamliner oraz Airbus A330-300 w malowaniu narodowych linii lotniczych Egiptu przywiozły prawie 600 pasażerów z Ukrainy, którzy wypoczywali w Hurgadzie i Szarm el-Szejk, ale nie mogli wrócić do kraju, ze względu na wojnę, wywołaną przez Rosję. Turyści spędzili nad Morzem Czerwonym dodatkowy tydzień, ale koszt pokryły miejscowe hotele, które zorganizowały również we współpracy z Egypt Air bezpieczny przelot do Polski.

Niektórzy z przylatujących deklarowali od razu chęć wyjazdu na Ukrainę i walkę z rosyjskim najeźdźcą. – Wracamy, bo tam są nasze dzieci, nasze rodziny. Jedziemy walczyć, pojedziemy wygonić ich z naszej ziemi. To oni przyszli do nas. Jedziemy bronić Ukrainy – zapewniali rozmówcy "Radia Szczecin".

Wojewoda zachodniopomorski Zbigniew Bogucki poinformował o przygotowanych miejscach w tymczasowych ośrodkach dla uchodźców. – Na pewno nie wrócą teraz do Kijowa, bo tam są regularne działania wojenne – podkreślił Bogucki. – Uruchomiliśmy most powietrzny dla wypoczywających w Egipcie. Od niedzieli do piątku będą przylatywali w grupach 600-osobowych. Do tej operacji zostały wyznaczone samoloty Egypt Air. Każdy z nich zabiera na pokład blisko 300 podróżnych – dodał Krzysztof Domagalski, rzecznik Portu Lotniczego Szczecin-Goleniów.

Zachodniopomorskie lotnisko pod koniec marca wzbogaci swoją siatkę połączeń o rejsy do dwóch miast w Norwegii. Trasy obsłużą linie lotnicze Wizz Air za pomocą airbusów A320.

Połączenie do Stavanger będzie realizowane od 28 marca. Loty zaplanowano dwa razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki oraz piątki. Wylot wyznaczono na godz. 20:05, a lądowanie w Norwegii przewidziano na godz. 21:35. Podróż potrwa 90 minut.

Z kolei od 29 marca pasażerowie odlatujący z portu w Goleniowie zyskają rejsy do Bergen. Trasa będzie obsługiwana również dwa razy w tygodniu, a konkretnie we wtorki i soboty. Wylot ustalono na godz. 20:00, a lądowanie w Norwegii przewidziano na godz. 21:45. Podróż potrwa 105 minut.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony