Partner serwisu

Sylwia Matusiak w zarządzie Centralnego Portu Komunikacyjnego

Emilia Derewienko 18.07.2019

Sylwia Matusiak w zarządzie Centralnego Portu Komunikacyjnego
fot. marki.net.pl
Zarząd spółki, zajmującej się realizacją Centralnego Portu Komunikacyjnego, powiększył się o nową osobę. To Sylwia Matusiak, która zasiada w radzie nadzorczej CPK od momentu rozpoczęcia działalności. Spółka planuje "wykorzystać doświadczenie Matusiak do budowy marki CPK w Polsce i za granicą".
Sylwia Matusiak ukończyła studia na Wydziale Dziennikarstwa i Nauk Politycznych na Uniwersytecie Warszawskim oraz studia podyplomowe Executive MBA w Wyższej Szkole Menedżerskiej. Od lipca 2018 r. do lipca 2019 r. zarządzała Działem Komunikacji i Marketingu Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Do jej obowiązków należała budowa wizerunku firmy na rynku oraz współtworzenie i wdrażanie strategii, kampanii reklamowych i planów marketingowych.

Poprzednio pracowała jako dyrektor w Centrum Informacyjnym Rządu. W Narodowym Banku Polskim pełniła funkcję dyrektora Departamentu Edukacji i Wydawnictw. W latach 2008–2010 pracowała jako wicedyrektor Biura Prasowego Kancelarii Prezydenta RP, od 2003 do 2008 r. pełniła funkcję m.in.: dyrektora i rzecznika prasowego w Klubie Parlamentarnym PiS.

Spółka realizuje szereg działań związanych z przygotowaniem, projektowaniem i realizacją CPK. W połowie kwietnia rozpoczął się proces uzgodnień strategicznych kształtu przyszłego lotniska z partnerami branżowymi. Od czerwca br. trwają również Regionalne Konsultacje Strategiczne z reprezentantami organów administracji rządowej, samorządów województw i władz miast w sprawie Programu Kolejowego CPK. W piątek (19 lipca) w Warszawie zaczynają się lotniskowe uzgodnienia z Międzynarodowym Zrzeszeniem Przewoźników Powietrznych (IATA).

Na przełomie 2019 i 2020 r. CPK planuje wskazać doradcę strategicznego, czyli międzynarodowy podmiot z doświadczeniem inwestycyjnym w zakresie projektowania, budowy i zarządzania portami przesiadkowymi. Następnie CPK zleci plan generalny Portu Lotniczego Solidarność, czyli tzw. master plan. Będzie on zawierał m.in.: prognozy ruchu lotniczego, zwymiarowanie planowanej infrastruktury CPK i wstępny plan jej ulokowania, szczegóły etapowania budowy i ostateczny model biznesowy nowego portu lotniczego.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Centralny Port Komunikacyjny
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony