Partner serwisu

Swiss WorldCargo gotowe do transportu szczepionek na COVID-19

Red. ed 19.12.2020

Swiss WorldCargo gotowe do transportu szczepionek na COVID-19
fot. Swiss
Przez ostatnie pół roku Swiss WorldCargo przygotowywało się do dystrybucji szczepionek na COVID-19. Niedawno przewoźnik z powodzeniem zrealizował pierwsze dostawy, co oznacza, że jest gotowy na dystrybucję szczepionki przeciwko koronawirusowi.
Latem tego roku Swiss WorldCargo powołały do życia wewnętrzny departament, który analizował potencjalne metody transportu szczepionek na cały świat. Zespół ten, złożony z pracowników pełniących dotychczas obowiązki w innych działach firmy, dokonał wnikliwej analizy sposobu, w jaki sposób samoloty, siatka połączeń oraz możliwości przewozowe Swiss WorldCargo do i z Szwajcarii mogą wesprzeć globalne zapotrzebowanie na szczepionkę.

Niedawno Swiss WorldCargo pomyślnie zrealizowały pierwsze dostawy, dowodząc, że potrafią sprostać złożonym regulacjom i wysokim wymaganiom, m.in.: odpowiedniej temperaturze transportu, ciągłości łańcucha chłodniczego i terminowości samej dostawy.

Jako przewoźnik wyrobów farmaceutycznych i pielęgnacyjnych, Swiss WorldCargo może pochwalić się bogatą historią udanych i szybkich dostaw wyrobów medycznych, w tym szczepionek. Poza wieloletnim doświadczeniem i wyszkolonym personelem, istotną rolę odgrywają także porty przesiadkowe oraz partnerzy z obsługi naziemnej. Przewoźnik posiada m.in. certyfikat CEIV Pharma, a port przesiadkowy Swiss WorldCargo w Zurychu, obsługiwany przez Cargologic, posiada certyfikat IATA CEIV Pharma i jest zgodny z wymaganiami GPD-Swissmedic oraz szwajcarskich władz.

– Kolejnych kilka miesięcy będzie dużym wyzwaniem dla całej branży logistycznej oraz transportu lotniczego – przyznaje Christian Wyss kierownik departamentu analitycznego ds. transportu szczepionek w Swiss WordlCargo. – Mimo to, biorąc pod uwagę nasze bogate doświadczenie w realizacji skomplikowanych dostaw produktów farmaceutycznych, Swiss WorldCargo jest gotowe pomóc w transporcie szczepionek do, z i przez Szwajcarię do odbiorców na całym świecie – dodaje Wyss.

Swiss WorldCargo stale monitoruje proces powstawania i wprowadzania na rynek wszystkich szczepionek na COVID-19 i jest gotowe, by je transportować w nadchodzących tygodniach i miesiącach.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo