Partner serwisu

SWISS ograniczają do minimum loty z Genewy. 10 proc. oferowania z 2019 roku

Rafał Dybiński 02.02.2021

SWISS ograniczają do minimum loty z Genewy. 10 proc. oferowania z 2019 roku
fot. Swiss
Linie lotnicze SWISS ograniczą w lutym loty z Genewy do absolutnego minimum – poinformowano w oficjalnym komunikacie. Powodem takiej decyzji są zaostrzone restrykcje i ograniczenia w podróżowaniu w całej Europie.
Pasażerowie, których dotyczy odwołanie lotu, mogą bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji lub otrzymać zwrot kosztów zakupu biletu. Port lotniczy w Genewie nie posiada jeszcze żadnych punktów do przeprowadzania szybkich testów na obecność wirusa COVID-19 i skupia się na operacjach "point-to-point".

Narodowy przewoźnik Szwajcarii utrzyma w Genewie w bieżącym miesiącu jedynie trzynaście rejsów w tygodniu do Zurychu oraz siedem w tygodniu do Frankfurtu nad Menem, który jest głównym węzłem komunikacyjnym Lufthansy.

– Genewa pozostanie dla nas ważną lokalizacją – uspokaja Dieter Vranckx, prezes SWISS. – Gdy tylko warunki na to pozwolą i odzyskamy popyt na podróże lotnicze, to systematycznie rozszerzymy nasze usługi z Genewy, podobnie jak to robimy w przypadku Zurychu – dodał Vranckx.

Linie SWISS po ostatnich decyzjach będą realizować w lutym jedynie 10 proc. poziomu usług, które świadczyły w tym samym miesiącu 2019 roku. Wiele rejsów na krótkich i długich dystansach z Zurychu jest możliwych tylko ze względu na dostępną również opcję cargo.

Narodowy przewoźnik Szwajcarii najpóźniej latem wznowi połączenia międzykontynentalne, w tym najbardziej intratne do miast w Stanach Zjednoczonych. Ten ruch może uratować wiele miejsc pracy. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście. Zależne Edelweiss Air poinformowały już nawet o uruchomienia od 30 marca trasy z Rio de Janeiro do Zurychu. Częstotliwość połączenia ustalono na dwa razy w tygodniu.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo