Partner serwisu

SWISS ograniczają aż do 27 marca rozkład lotów z Genewy

Rafał Dybiński 16.02.2021

SWISS ograniczają aż do 27 marca rozkład lotów z Genewy
fot. Swiss
Linie lotnicze SWISS ograniczą do absolutnego minimum aż do 27 marca loty z Genewy – poinformowano w najnowszym oficjalnym komunikacie.
Przewoźnik z grupy Lufthansa mocno zredukowany rozkład rejsów z jednego z największych miast Szwajcarii miał początkowo wdrożyć jedynie w lutym. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście.

Gwałtowne spadki rezerwacji wynikające z zaostrzonych restrykcji oraz ograniczeń w podróżowaniu w całej Europie spowodowały jednak szybką korektę planów. To oznacza, że lotnisko w Genewie będzie oferować znacznie dłużej niż pierwotnie zakładano minimalny rozkład lotów.

Pasażerowie, których dotyczy odwołanie rejsu, mogą bezpłatnie dokonać zmiany rezerwacji lub otrzymać zwrot kosztów zakupu biletu. Port lotniczy w Genewie nie posiada jeszcze żadnych punktów do przeprowadzania szybkich testów na obecność wirusa COVID-19 i skupia się na operacjach "point-to-point".

Linie SWISS utrzymają przynajmniej do 27 marca w porcie na pograniczu z Francją jedynie trzynaście rejsów w tygodniu do Zurychu oraz siedem w tygodniu do Frankfurtu nad Menem, który jest głównym węzłem komunikacyjnym Lufthansy. Rozważane jest jeszcze dodanie jednego rejsu w tygodniu do Prisztiny w Kosowie.

Narodowy przewoźnik Szwajcarii najpóźniej latem wznowi połączenia międzykontynentalne, w tym najbardziej intratne do miast w Stanach Zjednoczonych. Ten ruch może uratować wiele miejsc pracy. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście. Zależne Edelweiss Air poinformowały już nawet o uruchomienia od 30 marca trasy z Rio de Janeiro do Zurychu. Częstotliwość połączenia ustalono na dwa razy w tygodniu. Więcej o tym pisaliśmy z kolei w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo