Partner serwisu

SWISS odsłonił karty. Dopiero latem dużo więcej lotów z Genewy i Zurychu

Rafał Dybiński 26.02.2021

SWISS odsłonił karty. Dopiero latem dużo więcej lotów z Genewy i Zurychu
fot. Swiss
Linie lotnicze SWISS obsłużą w letnim rozkładzie 85 destynacji z Zurychu oraz 43 z Genewy - poinformowano w oficjalnym komunikacie. Przewoźnik z grupy Lufthansy przywróci w ten sposób 65 proc. oferowania z 2019 roku.
Plany narodowych linii lotniczych Szwajcarii były bardziej ambitne, ale nowe mutacje koronawirusa SARS-CoV-2 oraz rządowe restrykcje i kolejne ograniczenia w podróżowaniu spowodowały korekty zamierzeń.

- Wysokie wskaźniki infekcji zmuszają nas do zmniejszenia oferty usług. Dlatego nie będziemy znacząco rozbudowywać rozkładu aż do letniego sezonu turystycznego - oznajmił Tamur Goudarzi Pour, dyrektor handlowy SWISS.

Sześć razy na dobę do Berlina

Zurych dopiero więc w trzecim kwartale bieżącego roku zyska dwa nowe połączenia. Od 25 czerwca ruszą rejsy do Tallina. Stolica Estonii będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Od 2 lipca natomiast alpejski przewoźnik poleci do Billund. Duński ośrodek z parkiem rozgrywki Legoland będzie obsługiwany również dwa razy w tygodniu.

SWISS wznowią już 28 marca rejsy międzykontynentalne na trasie Zurych - Miami. Połączenie z największym miastem Florydy będzie obsługiwane pięć razy w tygodniu. Od 1 maja do siedmiu w tygodniu wzrośnie natomiast częstotliwość lotów do Bostonu, a dobę później do pięciu tygodniowo wzrośnie liczba rejsów do Los Angeles. Cztery razy w tygodniu od 1 lipca będzie można natomiast przemieścić się do Kairu.

Narodowe linie lotnicze Szwajcarii w siatce tras krótkodystansowych z Zurychu wznowią od 1 kwietnia połączenie do Niszu oraz do Sarajewa. Rejsy do południowej Serbii, a także do stolicy Bośni i Hercegowiny będą realizowane dwa razy w tygodniu.

Od 12 maja natomiast wrócą loty do portu Londyn-City. Ich częstotliwość ustalono na dwanaście w tygodniu. Od 18 czerwca z kolei podróżni zyskają rejsy do Bordeaux. Do największego miasta francuskiej Akwitanii będzie można przemieścić się pięć razy w tygodniu.

Letnią ofertę z Zurychu uzupełni więcej lotów do najbardziej popularnych miejsc w Europie. Berlin będzie obsługiwany aż sześć razy dziennie! Trzy razy na dobę podróżni będą mogli przemieścić się do Aten, Barcelony, Hamburga, Kopenhagi, Palma de Mallorca i Wiednia. Więcej będzie także lotów do Neapolu i Salonik. Stolica włoskiej Kampanii będzie obsługiwana jedenaście razy w tygodniu, a greckiej Macedonii dziewięć razy w tygodniu.

Trzy nowości z Genewy

SWISS aż do końca marca utrzymają minimalny rozkład z Genewy. Pisaliśmy o tym więcej w tym tekście. Niemniej Genewa pozostanie kluczową lokalizacją operacyjną narodowych linii lotniczych Szwajcarii. Od 19 czerwca zaoferują z tego portu rejsy na Santoryn. Grecka wyspa na Morzu Egejskim będzie obsługiwana dwa razy w tygodniu. Od 2 lipca natomiast ruszą z Genewy loty do Splitu. Największe miasto Chorwacji nad Adriatykiem będzie również obsługiwane dwa razy w tygodniu. Listę nowych destynacji z Genewy uzupełni Funchal. Jeden w tygodniu rejs na portugalską Maderę będzie realizowany od 4 września.

Letni rozkład lotów z Genewy zakłada również wznowienie połączeń do Aten, Porto, Lizbony i portu Londyn-Heathrow. Poza tym SWISS będzie jedynym przewoźnikiem realizującym bezpośrednie rejsy międzykontynentalne do Ponta Delgada na Azorach. Bilety na nowe trasy z Zurychu można rezerwować już teraz, natomiast na nowe połączenia z Genewy od początku marca.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony