Partner serwisu

SWISS i SBB oferują więcej połączeń Airtrain z Genewy do Zurychu

Rafał Dybiński 19.08.2020

SWISS i SBB oferują więcej połączeń Airtrain z Genewy do Zurychu
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze SWISS zacieśniły współpracę ze Szwajcarskimi Kolejami Federalnymi (SBB) i wprowadziły więcej połączeń na trasie z Genewy do Zurychu.
Ograniczona usługa powietrzna na tym odcinku, ze względu na kryzys wywołany wirusem COVID-19, przyczyniła się do powiększenia oferty SBB. "Airtrain" będzie kursować między Genewą a Zurychem dziesięć razy dziennie, uzupełniając istniejące połączenia lotnicze. Na podobnej zasadzie funkcjonują już trasy z Zurychu do Bazylei oraz do Lugano, na których częstotliwość kursów sięga już czternastu dziennie.

W ramach usługi "Airtrain" wybrane pociągi SBB między stacją Genewa Cornavin a lotniskiem w Zurychu otrzymają numery lotów SWISS. Podróż tymi pociągami do hubu SWISS w Zurychu jest zawarta w bilecie lotniczym. Nowa opcja obejmuje również wszystkich podróżnych SWISS, rozpoczynających podróż koleją ze stacji Genewa Cointrin. 

- Utrzymanie ścisłej komunikacji zachodniej Szwajcarii z węzłem w Zurychu jest dla nas niezwykle ważne. Rozszerzając usługi Airtrain na Genewę, oferujemy naszym pasażerom jeszcze większy wybór w planowaniu podróży z SWISS. Odpowiadamy również na rosnące zapotrzebowanie naszych klientów, oferując im więcej opcji podróży lotniczych i kolejowych - podkreślił Thomas Kluehr, prezes SWISS

Na pociąg "Airtrain" wymagany jest ważny bilet, ale również wystarczy karta pokładowa z kodem kreskowym, także w wersji mobilnej oraz potwierdzenie lotu na wybranej trasie SWISS z kodem kreskowym. W przypadku biletów lotniczych bez kodu kreskowego wymagana jest także karta pokładowa.  Potwierdzenie lotu bez kodu kreskowego nie wystarczy. W tym przypadku SBB pobierze opłatę w wysokości dwunastu franków szwajcarskich. Bilet ważny jest na dobę przed odlotem oraz jeden dzień po przylocie.

Podobna usługa, nazwana "AirRail", funkcjonuje także w Niemczech. Dojazd ze Stuttgartu, Kolonii czy Duesseldorfu na lotnisko we Frankfurcie nad Menem możliwy jest w oparciu o bilet kolejowy, a połączenia ICE noszą dodatkowo numer lotu Lufthansy. Niewykluczone, że w niedalekiej przyszłości takie rozwiązanie pojawiać się będzie jeszcze częściej. Głównie z przyczyn ekonomicznych i ekologicznych.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony