Partner serwisu

Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina

Redakcja/inf. pras. 22.07.2021

Suchecki opuszcza PPL oraz lotniska w Radomiu i Chopina
fot. PPL
Łukasz Suchecki zrezygnował z funkcji wiceprezesa Przedsiębiorstwa Państwowego "Porty Lotnicze" ds. operacyjnych, dyrektora Lotniska Chopina oraz dyrektora Lotniska w Radomiu. Powodem są względy osobiste.
Jak poinformowano w oficjalnym komunikacie, do czasu powołania następcy funkcję dyrektora Lotniska Chopina przejął Dyrektor Biura Bezpieczeństwa Operacji Lotniczych Wojciech Krajewski.

Suchecki pod koniec ubiegłego roku został mianowany dyrektorem lotniska w Radomiu. – Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwania, jakim jest zarządzanie powstającym właśnie nowoczesnym portem lotniczym, mającym w przyszłości odciążyć Centralny Port Komunikacyjny – mówił wówczas Suchecki, który wcześniej został również dyrektorem Lotniska Chopina i pełnił funkcję członka zarządu PPL.

Suchecki z branżą lotniczą i stołecznym portem związany był od niemal 20 lat. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanika lotniczego w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT S.A., LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Ustępujący dyrektor portu w Radomiu związany był od 2017 roku z PPL jako zastępca Dyrektora Lotniska Chopina i Dyrektor Biura Ochrony. Był również członkiem Rady Ochrony i Ułatwień przy Ministerstwie Infrastruktury. Poza pracą zawodową aktywnie działał w Towarzystwie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, gdzie był członkiem zarządu i pełni funkcję sekretarza. Za działalność społeczną w 2016 r. został uhonorowany przez Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odznaką „Honor i Prawda" oraz w 2019 roku odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony