Partner serwisu

Suchecki nowym dyrektorem Portu Lotniczego Radom

Rafał Dybiński 23.11.2020

Suchecki nowym dyrektorem Portu Lotniczego Radom
fot. Port Lotniczy Radom
Łukasz Suchecki został nowym dyrektorem Portu Lotniczego w Radomiu - poinformowało w oficjalnym komunikacie Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze".
- Zdaję sobie sprawę ze skali wyzwania, jakim jest zarządzanie powstającym właśnie nowoczesnym portem lotniczym, mającym w przyszłości odciążyć Centralny Port Komunikacyjny - powiedział nowy dyrektor powstającego lotniska na Mazowszu, który wcześniej został mianowany również dyrektorem portu im. Fryderyka Chopina w Warszawie i pełni  także funkcję członka zarządu PPL. 

Suchecki z branżą lotniczą i Lotniskiem Chopina związany jest od 19 lat. Swoją karierę z lotnictwem rozpoczął od stanowiska mechanika lotniczego w Polskich Liniach Lotniczych LOT S.A. Następnie zajmował kluczowe stanowiska w PLL LOT S.A., LOT Aircraft Maintenance Services Sp. z o.o., LINETECH Sp. z o.o. Security SKA, Commercial Consulting Sp. z o.o., Urzędzie Lotnictwa Cywilnego.

Nowy dyrektor portu w Radomiu od 2017 roku związany jest z Przedsiębiorstwem Państwowym „Porty Lotnicze" jako Zastępca Dyrektora Lotniska Chopina i Dyrektor Biura Ochrony. Jest również członkiem Rady Ochrony i Ułatwień przy Ministerstwie Infrastruktury. Poza pracą zawodową aktywnie działa w Towarzystwie Miłośników Wilna i Ziemi Wileńskiej, gdzie jest Członkiem Zarządu i pełni funkcję Sekretarza. Za działalność społeczną w 2016 r. został uhonorowany przez Muzeum Lwowa i Kresów Południowo-Wschodnich odznaką „Honor i Prawda" oraz w 2019 r. odznaką honorową Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego „Zasłużony dla Kultury Polskiej".

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony