Partner serwisu

Strefa "Read&Fly" na lotnisku Chopina (zdjęcia)

Redakcja/inf. pras. 09.08.2022

arrow
arrow
Strefa "Read&Fly" na lotnisku Chopina (zdjęcia)
fot. Lotnisko Chopina
Strefa "Read&Fly" na lotnisku Chopina (zdjęcia)
Strefa "Read&Fly" na lotnisku Chopina (zdjęcia)
Strefa "Read&Fly" na lotnisku Chopina (zdjęcia)
W Światowym Dniu Miłośników Książek Lotnisko Chopina przygotowało dla swoich pasażerów kolejną ciekawą propozycję. W Terminalu lotniska otwarto strefę "Read&Fly".
Strefa "Read&Fly" to specjalnie oznakowany regał z kilkudziesięcioma książkami przygotowanymi z myślą o pasażerach rozpoczynających swoją podróż z Lotniska Chopina.

Książki z regału można wypożyczyć w oczekiwaniu na rejs, można je też zabrać ze sobą do samolotu, by potem udostępnić w innym miejscu. W lotniskowym regale warto też pozostawić swoje książki, przeczytane w czasie wcześniejszych podróży.

Na półkach biblioteczki udostępniono ponad 80 pozycji w językach polskim, angielskim i niemieckim. Wybierać można w literaturze faktu, thrillerach, beletrystyce, powieściach kryminalnych, albumach czy bajkach dla dzieci. Strefę "Read&Fly" zlokalizowano w części tranzytowej terminala, niedaleko kontroli paszportowej. Regał został ustawiony w taki sposób, aby korzystać mogli z niego zarówno pasażerowie z rejsów krajowych i europejskich, jak również osoby, które wylatują poza strefę Schengen.

– W dobie smartfonów, mediów społecznościowych i gier komputerowych chcieliśmy dać naszym pasażerom alternatywę – mówi Anna Dermont, rzecznik Lotniska Chopina. – Książka jest czymś ponadczasowym. Jest nie tylko źródłem wiedzy, ale też świetnym sposobem na relaks, czy oderwanie się od codziennych zmagań – dodała Dermont.

Duża cześć książek trafiła do strefy "Read&Fly" dzięki pracownikom „Portów Lotniczych”, którzy zdecydowali się przejrzeć swoje domowe zbiory. Pozostałe pozycje to efekt współpracy z krajowymi i międzynarodowymi instytucjami kultury m.in. Instytutem Literatury, Ośrodkiem „Pogranicze”, Centrum Sztuki Współczesnej w Toruniu czy warszawskim Instytutem Goethego. Władze lotniska liczą, że nową inicjatywę w przyszłości wspomogą sami pasażerowie, pozostawiając na półkach lotniskowej biblioteki  książki, które wcześniej przeczytali.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotnisko Chopina
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony