Partner serwisu

Strajk w LOT: Idzie ku porozumieniu. Spotkanie jeszcze dzisiaj?

Aleksander Domański 26.10.2018

Strajk w LOT: Idzie ku porozumieniu. Spotkanie jeszcze dzisiaj?
fot. LOT
Dzisiaj przed południem rzecznik PLL LOT Adrian Kubicki zapowiedział, że na 15:00 wystosowane bezwarunkowego zaproszenia do związków na rozmowy z Bartoszem Piechotą, który czasowo pełnieni funkcję członka zarządu przedsiębiorstwa. Piechota jest odpowiedzialny m.in. za negocjacje z protestującymi. 
Do spotkania w wyznaczonym miejscu i czasie nie doszło. Związki jednak chcą rozmawiać. Wcześniej domagały się mediacji premiera Mateusza Morawieckiego lub ewentualnie wyznaczonego przez niego ministra z odpowiedni umocowaniem. Ta kandydatura wydawała się związkowcom oczywista ze względu na bezpośredni nadzór prezesa rady ministrów nad LOT-em.

– Dziękujemy za zaproszenie. Zauważamy, że dopiero co powołany członek zarządu spółki PLL LOT SA zasiada od dawna w radzie nadzorczej PLL LOT SA. Potrzebujemy czasu, aby po naszej stronie znaleźć też negocjatora o porównywalnym doświadczeniem. Mając powyższe na uwadze, nie możemy rozpocząć rozmów z panem mecenasem Bartoszem Piechotą dziś o godzinie 15:00. Zaproponujemy pisemnie inny czas spotkania, na które zapraszamy do siedziby Międzyzwiązkowego Komitetu Strajkowego – czytamy w oświadczeniu przedstawicieli protestujących.

Jak tłumaczył nam Piotr Szumlewicz z OPZZ, związkom chodzi o to, by w ich imieniu negocjowały osoby zdolne do rozmów nie tylko o postulatach, ale będące także w stanie porozumieć się „na poziomie korporacyjnym”.

Protestującym zależy na rozmowie z samym Bartoszem Piechotą, bez np. prezesa Rafała Milczarskiego. Ostatnia ich rozmowa z zarządzającym spółką zakończyła się wręczeniem im przez niego zwolnień dyscyplinarnych.

LOT przystał na warunki protestujących. Wszystko wskazuje na to, że obie strony zasiądą do stołu. Nieoficjalnie mówi się, że o spotkaniu dziś o godzinie 17:00.

 
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Strajk w PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony