Partner serwisu

Strajk paraliżuje operacje EVA Air

Tomasz Śniedziewski 21.06.2019

Strajk paraliżuje operacje EVA Air
fot. Flickr
Linie lotnicze EVA Air z Tajwanu zmuszone były odwołać w piątek 71 lotów w wyniku strajku personelu pokładowego. 
Łącznie odwołania 71 lotów tajwańskiego przewoźnika dotknęły około 15 tys. pasażerów. Nie wystartowały m.in. połączenia z Tajpej do Nowego Jorku, Toronto, Chicago, Los Angeles, Paryża, Singapuru czy Osaki. Jak przyznają władze linii lotniczych, ogółem akcja strajkowa doprowadziła do odwołania prawie połowy połączeń. 

Niekorzystne dla pasażerów następstwa strajku nie ograniczają się jedynie do odwołań lotów. Linie EVA Air poinformowały w komunikacie, że nie mogą zagwarantować klientom podróży w ramach słynnych lotów Hello Kitty, wykonywanych na pokładzie samolotów pomalowanych w motywy kreskówki, podczas których serwowane są specjalne posiłki oraz rozdawane okolicznościowe gadżety. Jak wyjaśniają przedstawiciele przewoźnika, strajk wymusza częste podmiany samolotów, a linie zrezygnowały z zamawiania specjalnego cateringu na loty Hello Kitty do miast w Azji, Europy oraz Ameryki Północnej. 

Strajk pracowników personelu pokładowego rozpoczął się w czwartek (20.6.) po południu, po tym, gdy zarząd EVA Air nie spełnił żądań związkowców skupionych w związku zawodowym Taoyuan Flight Attendants Union (TFAU). Strajkujący domagają się podniesienie wysokości diet na lotach międzynarodowych oraz chcą, by zniesiono wymóg nieprzerwanej pracy na obu rotacjach dziewięciu tras, na których, jak przekonują, często muszą łącznie pracować po 12 godzin. Do niedawna strajki, szczególnie w sektorze transportowym, były rzadko spotykane na Tajwanie. Jednak w ostatnim czasie miały miejsce strajku personelu pokładowego, a następnie pilotów innego przewoźnika z wyspy, China Airlines. W tamtym wypadku strajkujący wywalczyli postulowane przez siebie przywileje, co z kolei zachęciło do podobnej inicjatywy pracowników EVA Air.  

Dzień przed rozpoczęciem strajku, linie lotnicze EVA Air zostały umieszczone na szóstym miejscu najlepszych przewoźników świata przez organizację Skytrax. Przewoźnik zdobył też główną nagrodę w kategorii „czystość kabiny” oraz „najlepsze posiłki w klasie ekonomicznej”.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony