Partner serwisu

Startuje linia dalekodystansowa Pragusa.One. Będzie latać z Pragi i Dubrownika

Emilia Derewienko 10.03.2021

Startuje linia dalekodystansowa Pragusa.One. Będzie latać z Pragi i Dubrownika
mat. pras.
Pragusa.One, nowa brytyjska linia lotnicza, chce uruchomić w czerwcu 2021 roku loty z chorwackiego Dubrownika i Pragi w Czechach. Z tych dwóch miast ma zamiar obsługiwać Stany Zjednoczone, Chiny, Japonię, Malezję, Singapur i RPA.
Przed pandemią zarówno turystyczny Dubrownik, jak i Praga, równie atrakcyjna dla podróżnych stolica Czech, przyjmowały dziesiątki tysięcy pasażerów linii lotniczych z krajów Azji czy Ameryki Północnej. Zdecydowana większość z nich nie przylatywała jednak do Europy bezpośrednimi lotami, ale jako pasażerowie, którzy przesiedli się gdzie indziej. Temu zaradzić ma Pragusa.One, która ma nadzieję, że przyciągnie pasażerów, oferując bezpośrednie loty do Dubrownika i Pragi.

Pragusa.One ma więc łączyć Pragę i Dubrownik z lotniskami Nowy Jork (EWR), Tokio (NRT), Pekin (PEK), Los Angeles (LAX), Singapur (SIN), Johannesburg (JNB), Chengdu (CTU) i Kuala Lumpur (KUL).

Początkowo samoloty obsługujące te trasy nie będą należały do przewoźnika. Zamiast tego eksploatowane na podstawie umowy leasingu z załogą. Linie lotnicze mają nadzieję, że do 2024 roku cztery własne samoloty linii Pragusa.One – szerokokadłubowe Airbusy A350 będą stacjonować w Dubrowniku i Pradze.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony