Partner serwisu

Spółka LOT Polish Airlines szuka prezesa

Emilia Derewienko 25.02.2021

Spółka LOT Polish Airlines szuka prezesa
fot. Piotr Bożyk
Rada Nadzorcza spółki LOT Polish Airlines ogłosiła postępowanie rekrutacyjne na wybór prezesa. Kandydaci mogą zgłaszać swoje kandydatury do 3 marca tego roku.
O sprawie napisała jako pierwsza rp.pl. Na stronie Ministerstwa Aktywów Państwowych pojawiło się ogłoszenie na wybór prezesa spółki LOT Polish Airlines. Podmiot powstał w maju 2020 roku, aby – jak tłumaczył wówczas rzecznik Polskiej Grupy Lotniczej, właściciela spółki – „uporządkować działalność operacyjną”.

Potencjalni kandydaci na to stanowisko muszą mówić w języku polskim i angielskim oraz mieć przynajmniej rok doświadczenia na kierowniczym stanowisku w branży lotniczej. Osoby zainteresowane mogą się zgłaszać swoje kandydatury do 3 marca 2021 roku. Rozmowy kwalifikacyjne zostaną z kolei przeprowadzone 10 marca. Podczas rozmów kwalifikacyjnych oceniana będzie wiedza o narodowym przewoźniku i branży lotniczej, a także zasadach funkcjonowania spółek handlowych.

Spółka poszukuje prezesa po tym, jak 6 października z funkcji szefa zarządu odszedł Maciej Kacprzak. 21 października swoją dymisję ogłosił z kolei inny członek zarządu, Stefan Świątkowski.

W połowie ubiegłego roku spółka LOT Polish Airlines wystąpiła o certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC), co wywołało wątpliwości odnośnie kondycji Polskich Linii Lotniczych LOT i podsyciło pogłoski o upadłości narodowego przewoźnika. Władze PGL zaprzeczyły temu, tłumacząc, że utworzenie nowej spółki służy wyłącznie uporządkowaniu działalności operacyjnej. Pod koniec października Urząd Lotnictwa Cywilnego (ULC) poinformował jednak o zawieszeniu postępowania w sprawie wydania certyfikatu AOC spółce LOT Polish Airlines. Więcej o tym pisaliśmy w tym tekście

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony