Partner serwisu

Spohr: Rezerwacje na loty do USA wzrosły o 40 proc.

Redakcja/inf. pras. 22.09.2021

Spohr: Rezerwacje na loty do USA wzrosły o 40 proc.
fot. Lufthansa
Prezes Lufthansy Carsten Spohr nie ukrywa zadowolenia po tym jak władze USA zniosły 20-miesięczny zakaz podróżowania dla pasażerów z europejskiej strefy Schengen, a także z Wielkiej Brytanii, Irlandii, Chin, Indii, RPA, Iranu i Brazylii.
Nowe wytyczne umożliwią podróżnym wybierającym się do Stanów Zjednoczonych, którzy są w pełni zaszczepieni preparatami certyfikowanymi przez WHO i przedstawią negatywny wynik testu na obecność wirusa COVID-19, nie starszy niż trzy dni, wjazd do kraju bez ograniczeń od listopada 2021 roku.

- Zniesienie restrykcji w podróżowaniu do USA, to nie tylko duży krok w stronę wyjścia z kryzysu dla naszych linii lotniczych, ale także wspaniała wiadomość dla partnerstwa transatlantyckiego. Od listopada rodziny i przyjaciele w końcu będą mogli się znowu zobaczyć, a partnerzy biznesowi będą mogli nawiązać i pogłębić relacje osobiście. Razem z podjętą decyzją o podwyższeniu kapitału na wcześniejszą spłatę rządowego pakietu stabilizacyjnego, w ciągu zaledwie doby miały miejsce dwa ważne wydarzenia, wyznaczające kierunek naszej drogi wyjścia z kryzysu i trwałego sukcesu Lufthansy - podkreślił Spohr.

Szef Lufthansy ujawnił, że krótko po ogłoszeniu decyzji o zniesieniu zakazu lotów do USA przez administrację z Waszyngtonu, rezerwacje wzrosły o 40 procent w porównaniu z poprzednim tygodniem. - Dzieje się tak, ponieważ linie lotnicze z grupy Lufthansa są optymalnie przygotowane do ponownego otwarcia Stanów Zjednoczonych. W ostatnich miesiącach stale rozszerzaliśmy rozkład rejsów między Europą a USA. Obecnie oferujemy ponad 200 lotów tygodniowo do 17 miejsc docelowych w Stanach Zjednoczonych. Takie rejsy można już teraz zarezerwować. Od listopada podróżni będą mieli do dyspozycji pełną gamę lotów, którą można łatwo rozszerzyć w miarę potrzeb - zapewnił na koniec Spohr.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony