Partner serwisu

Spirit Airlines obniżają ceny biletów. 99 mln dolarów kwartalnej straty

Rafał Dybiński 29.10.2020

Spirit Airlines obniżają ceny biletów. 99 mln dolarów kwartalnej straty
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Spirit Airlines zanotowały stratę 99 mln dolarów w trzecim kwartale bieżącego roku. Tani przewoźnik z Florydy postanowił obniżyć ceny biletów w obliczu dalszego spadku popytu na podróże w sezonie zimowym.
Spirit Airlines powiększyły po trzecim kwartale roczną stratę do 271 mln dolarów. Przychody tanich linii lotniczych osiągnęły 401,9 mln dolarów, co oznacza spadek o 59,5 proc. w odniesieniu do analogicznego okresu z ubiegłego roku. Przewoźnik z Florydy zakłada jednak lepsze wyniki w czwartym kwartale. Przychody mają wówczas spaść do 43 proc. poziomu z 2019 roku.

Do 2,3 mln dolarów dziennie udało się zmniejszyć dzienne spalanie gotówki. Wcześniej zakładano, że średnia kwota może przekroczyć w tym okresie trzy mln dolarów. Plany na czwarty kwartał zakładają dwa mln dolarów.

58 proc. przychodów tanich linii lotniczych z południa Stanów Zjednoczonych pochodziło w trzecim kwartale bieżącego roku ze źródeł pomocniczych. Wpływy z biletów wyniosły 164 mln dolarów. Dla porównania w trzecim kwartale ubiegłego roku dochody z tego tytuły osiągnęły 973 mln dolarów.

Spirit Airlines zdecydowały się na niektórych trasach zaoferować tańsze taryfy niż Delta Air Lines, American Airlines, JetBlue, United Airline czy Frontier Airlines. Ciekawym przykładem jest połączenie z portu Nowy Jork-La Guardia do Orlando. Bilet za podróż w obie strony można zarezerwować bowiem już za 35 dolarów. Przewoźnik za dodatkową opłatą oferuje jednak takie opcje jak wybór miejsca, bagaż podręczny, pierwszeństwo wejścia na pokład.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony