Partner serwisu

SpiceJet uzyskały zezwolenie na loty z Indii do USA

Rafał Dybiński 28.07.2020

SpiceJet uzyskały zezwolenie na loty z Indii do USA
fot. SpiceJet
Tanie linie lotnicze Spicejet otrzymały pozwolenie na obsługę regularnych lotów do Stanów Zjednoczonych – poinformował "Hindustan Times".
Przewoźnik budżetowy będzie pierwszym od marca bieżącego roku, który poleci do Ameryki Północnej z Indii po zawieszeniach i krajowych blokadach z powodu pandemii koronawirusa SARS-CoV-2. Dokładnej daty rejsów jeszcze nie podano.

– Zawsze powtarzałem, że w każdych przeciwnościach losu jest jakaś szansa. SpiceJet stanął jednak na wysokości zadania i odegra kluczową rolę w obecnej sytuacji kryzysowej – podkreślił Ajay Singh, prezes przewoźnika z Azji.

Spicet podczas pandemii obsłużyła już 4300 lotów cargo i przewiozła 24 tys. ton ładunków pilnej potrzeby. Ponadto wykonała ponad 400 rejsów repatriacyjnych z obywatelami Indii, wracającymi do ojczyzny.

Tanie linie lotnicze zostały założone w 2005 roku w blisko milionowym mieście Gurgaon w stanie Hariana i oferowały przed wybuchem pandemii rejsy do 54 miast w Indiach, obsługując 630 lotów dziennie. Przewoźnik powietrzny swoje główne huby posiadał w Delhi oraz Hajdarabadzie. Flota 117 samolotów z dominującą wersją B737 docierała w sumie do 64 destynacji, w tym Katmandu w Nepalu oraz Kolombo na Sri Lance. Firma zatrudniała przed rokiem blisko 8500 pracowników.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony