Partner serwisu

Specjalny rejs Lufthansy na otwarcie portu Berlin-Brandenburg

Rafał Dybiński 31.10.2020

Specjalny rejs Lufthansy na otwarcie portu Berlin-Brandenburg
fot. Berlin Brandenburg Airport
Lufthansa organizuje specjalny lot z Monachium do Berlina z okazji inauguracji nowego portu lotniczego w stolicy Niemiec.
Rejs LH2020 airbusa A320neo "Neubrandenburg" wystartuje ze stolicy Bawarii o godz. 12:50. Lądowanie zaplanowano na godz. 14:00. Oprócz prezesa Lufthansy Carstena Spohra na pokładzie samolotu będzie około 40 zaproszonych gości.
Dziewiczy rejs do nowego portu Berlin-Brandenburg ma podkreślić szczególne i długotrwałe relacje narodowego przewoźnika Niemiec ze stolicą. Największe linie lotnicze Europy latają do Berlina od 30 lat. Od września w stołecznym porcie operuje sześć zależnych przewoźników z grupy Lufthansy, której udział we wszystkich lotach wynosi w tym miejscu blisko 30 proc. Nikt nie ma więcej, a wicelider jest dwukrotnie słabszy.

Klienci linii z grupy Lufthansy, czyli także Austrian Airlines, Air Dolomiti, Brussels Airlines, Eurowings i SWISS, mogą spodziewać się szerokiej gamy usług na nowym lotnisku, które jeszcze bardziej uprzyjemnią im podróż. Narodowy przewoźnik Niemiec udostępni także nowy salon na 150 miejsc o powierzchni 650 mkw. Obiekt został zaprojektowany zgodnie z obowiązującymi przepisami dotyczącymi higieny i dystansu społecznego. Panoramiczny front okna zapewnia spektakularny widok, przy dobrej pogodzie obejmujący nawet słynną berlińską wieżę telewizyjną.

Osiem dni po otwarciu portu Berlin-Brandenburg zakończy swoją działalność inne stołeczne lotnisko Tegel i Lufthansa przeniesie się definitywnie do nowego obiektu. 8 listopada wystartuje o godz. 6:45 pierwszy lot LH173 samolotu narodowego przewoźnika Niemiec do Frankfurtu. Dobę wcześniej planowane są pierwsze przyloty na lotnisko Berlin-Brandenburg.

Austrian Airlines i SWISS rozpoczną z Lufthansą regularne loty do nowego stołecznego portu od 8 listopada. Dobę później dołączą do nich Brussels Airlines. Eurowings przeniosą się na nowe lotnisko już 4 listopada, natomiast linie Air Dolomiti rozpoczną usługi z Berlin-Brandenburg dopiero w letnim rozkładzie lotów.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo