Partner serwisu

Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia

Avgeek 13.03.2021

arrow
arrow
Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia
Fot. Oisin Tierney
Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia
Specjalne malowanie na nowym airbusie A330 linii Air Serbia
Wkrótce do floty linii Air Serbia dołączy kolejny airbus A330-200, który zastąpi obecnie użytkowanego A330. Nowa maszyna znajduje się obecnie w irlandzkim Shannon, w który otrzymała specjalne malowanie - donosi serbski portal EXYUaviation.com.
Flotę serbskiej linii zasili wkrótce kolejny airbus A330-200 (obecna rejestracja VP-BLY), który do tej pory był użytkowany przez Aerofłot. A330 o numerze seryjnym MSN 973 został dostarczony do rosyjskiej linii 18 grudnia 2008 r. Maszyna otrzymała już specjalne malowanie Air Serbii w Shannon, gdzie maszyna jest przygotowywana jest do dostawy i m.in. będzie wyposażona w nowy produkt klasy biznes.

Jak wspominaliśmy, samolot posiada specjalne barwy tj. na stateczniku pionowym samolotu pojawił Nikola Tesla, czyli słynny amerykański inżynier serbskiego pochodzenia, wynalazca i elektrotechnik, który przez wielu ludzi uważany jest za najgenialniejszego człowieka XX wieku. Był ekscentrycznym odkrywcą, który w pełni poświęcił się swoim wynalazkom. Zawdzięczamy mu między innymi baterie słoneczne, silnik elektryczny, elektrownię wodną, radio oraz upowszechnienie prądu zmiennego, który jest znacznie łatwiejszy w transmisji i znacznie tańszy od prądu stałego, używanego wcześniej.

Obecnie użytkowany A330-200 Air Serbia (YU-ARA) również posiada specjalne barwy o nazwie "Serbia Creates" promujące kreatywność i innowacyjność mieszkańców tego kraju. Maszyna o numerze seryjnym MSN 885 została dostarczona w grudniu 2007 do linii Jet Airways, a następnie od 2013 r. latała w Etihad Airways. Do Air Serbii trafiła w maju 2016 r. i otrzymała imię Nikola Tesla.

Według informacji do których dotarliśmy wynika, że zamiana samolotów, to nic innego jak kończący się leasing obecnie użytkowanego A330. Air Serbia poprosiła o obniżenie miesięcznej raty leasingu, ale niestety jego właściciel, Etihad Airways, odmówił przewoźnikowi, więc ten znalazł tańszą firmę, którą okazał się AerCap, który próbuje zagospodarować oddawane przez Aerofłot starsze A330.

Obecnie flota serbskiego przewoźnika składa się z 18 samolotów: 11 airbusów A319, jednego A320, jednego A330-200 oraz pięciu ATR-ów 72.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony