Partner serwisu

Southwest Airlines uruchomi trasę z San Diego na Hawaje

Rafał Dybiński 18.04.2020

Southwest Airlines uruchomi trasę z San Diego na Hawaje
fot. Southwest Airlines
Southwest Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacje o rozszerzeniu swoich usług na Hawaje. Przewoźnik z Teksasu od 7 czerwca uruchomi trasę z San Diego. Usługa będzie oferowana codziennie.
Firma z Dallas już przygotowuje się na zakończenie kryzysu związanego z pandemią koronawirusa SARS-CoV-2 i rozpoczęcie ekspansji.

Southwest Airlines już wiele miesięcy temu zdecydował się na rejsy na Hawaje, co było prawdziwym "strzałem w dziesiątkę", bowiem przyniosło przewoźnikowi mnóstwo klientów, zadowolonych z niższych cen biletów od konkurencji. Były to loty z kalifornijskich Oakland, Sacramento i San Jose do Kauai, Kailua-Kona, Kahului i Honolulu. Nową trasą od 7 czerwca będą rejsu z San Diego do Honolulu, skąd pasażerowie będą mieć możliwość kontynuacji podróży na inne wyspy archipelagu. Co ważne, usługa będzie oferowana codziennie, a lot potrwa około sześciu godzin.

- Nasi planiści rozkładów zrestrukturyzowali usługi w całej naszej sieci, zmniejszając aktywność lotów o prawie 50 procent, jednocześnie utrzymując obsługę wszystkich naszych miast krajowych i zachowując ponad 80 procent tras, które proponowaliśmy w poprzednim harmonogramie. Kontynuujemy współpracę z Hawajami i zamierzamy wznowić nasz poprzedni poziom latania z zastrzeżeniem złagodzenia ograniczeń - podkreślił Andrew Watterson, dyrektor ds. zarządzania zmianami firmy z Dallas.

Przewoźnik z Teksasu W tym tygodniu znów będzie obsługiwał dwa razy w tygodniu rejsy z Oakland do Honolulu. 21 maja wznowi także loty z Oakland do Maui, a 7 czerwca, kiedy uruchomi trasę z San Diego do Honolulu, ponownie wystartuje w stronę stolicy archipelagu z San Jose i Sacramento.

Southwest Airlines, które w trakcie pandemii zredukowały liczbę lotów o dwa tysiące, 21 maja powrócą również na trasy międzynarodowe. Wtedy to pojawią się znów rejsy do meksykańskich Cancun i San Jose del Cabo oraz Montego Bay na Jamajce.

Southwest Airlines jest tanią linią lotniczą z główną siedzibą w Dallas. Przewoźnik z Teksasu zatrudnia ponad 60 tysięcy pracowników i jest największą linią lotniczą na świecie pod względem przewiezionych pasażerów na lotach krajowych. Głównym hubem jest Port lotniczy Las Vegas-McCarran. 752 samoloty przewoźnika docierają w sumie do 101 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo