Partner serwisu

Southwest Airlines nie planują redukcji do końca 2020 roku

Rafał Dybiński 01.08.2020

Southwest Airlines nie planują redukcji do końca 2020 roku
fot. Southwest Airlines
Linie lotnicze Southwest Airlines zamierzają uniknąć jakichkolwiek dodatkowych redukcji personelu do końca 2020 roku. Tani przewoźnik z Teksasu otrzymał już trzy raty wsparcia rządowego Stanów Zjednoczonych na łączną kwotę 2,9 mld dolarów. Pod koniec bieżącego tygodnie wpłynie jeszcze 326 mln dolarów w ramach ostatniej raty z funduszu CARES. 
Southwest Airlines wynegocjowały również umowy z 17 tys. pracownikami, którzy zdecydowali się na dobrowolne odejścia. Dzięki temu nie będzie kolejnych cięć zatrudnienia. Przynajmniej taki jest plan zarządzających liniami lotniczymi.

– Jesteśmy przygotowani na przedłużającą się wojnę z pandemią. Nasi ludzie dosłownie zrobili wszystko, o co ich poproszono i nie mogłem być z nich bardziej dumny – wyznał prezes Gary Kelly. – Nigdy w życiu czegoś takiego nie widziałem. Po tych wielu miesiącach bitwy jestem bardziej niż kiedykolwiek przekonany, że nie tylko przeżyjemy, ale będziemy się dobrze rozwijać – podkreślił sternik Southwest Airlines, która w swojej flocie posiada 737 samolotów Boeinga 737 i ma zabezpieczoną gotówkę w wysokości 15,5 mld dolarów, co powinno pozwolić przetrwać kryzys wywołany wirusem COVID-19.

Tani przewoźnik z Teksasu zdecydował się jednak na wszelki wypadek podpisać list intencyjny z Departamentem Skarbu USA w sprawie dodatkowej pożyczki w wysokości 2,8 mld dolarów.

– Nie jesteśmy zobowiązani do jej wzięcia. Jeszcze nie zdecydowaliśmy, czy ją zaciągniemy. Podpisanie listu intencyjnego było tylko częścią procesu jej zabezpieczenia, jeśli ustalimy, że jej potrzebujemy – wyjaśnił dyrektor finansowy Tammy Romo. – Warunki pożyczki rządowej są dość uciążliwe i zawierają liczne nakazy. Myślę, że wolelibyśmy ich unikać, choćby ze względu na ograniczenia dywidend, które są cenne dla naszych akcjonariuszy. Musimy być jednak elastyczni na przyszłość – dodał Kelly.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony