Partner serwisu

Southwest Airlines anulowały 1500 lotów

Rafał Dybiński 23.03.2020

Southwest Airlines anulowały 1500 lotów
fot. Southwest Airlines
Southwest Airlines poinformowały w oficjalnym komunikacje o wdrożeniu planu zmniejszenia wydajności o co najmniej 20 procent w okresie od 14 kwietnia do 5 czerwca 2020 roku.
Trudna decyzja przewoźnika z Teksasu jest spowodowana spadkiem popytu na podróże w następstwie trwającego zagrożenia pandemią koronawirusa SARS-CoV-2.

Southwest Airlines anulowały około 1500 z prawie 4000 codziennych lotów od niedzieli 22 marca 2020 roku. Przewoźnik zamierza regulować co kilka dni rozkład na podstawie rzeczywistego popytu i optymalizować trasy lotów.

Southwest Airlines zawiesiły świadczenia usług na wszystkich międzynarodowych destynacjach w niedzielę 22 marca. Decyzję podjęto ze względu na restrykcje rządów ograniczających podróże lotnicze. Przewoźnik ma nadzieję wznowić międzynarodowe operacje w poniedziałek 4 maja, zastrzegając jednak możliwość zmian.

Southwest Airlines jest tanią linią lotniczą z główną siedzibą w Dallas. Przewoźnik z Teksasu zatrudnia ponad 60 tysięcy pracowników i jest największą linią lotniczą na świecie pod względem przewiezionych pasażerów na lotach krajowych. Głównym hubem jest Port lotniczy Las Vegas-McCarran. 752 samoloty przewoźnika docierają w sumie do 101 destynacji.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo