Partner serwisu

Somon Air zabiegają o dwa B737 MAX-8. Obsłużą kluczowe trasy

Rafał Dybiński 04.12.2020

Somon Air zabiegają o dwa B737 MAX-8. Obsłużą kluczowe trasy
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Somon Air zabiegają o pozyskanie jeszcze przed końcem bieżącego roku dwóch Boeingów 737 MAX-8. Przewoźnik z Tadżykistanu pragnie z pomocą odrzutowców obsługiwać kluczowe trasy do Chin, Korei Południowej oraz Europy Zachodniej.
– Wkraczamy wreszcie w ostatnią fazę dokumentacji na zamówienia na dwa Boeingi 737-MAX-8. Mam nadzieję, że podpiszemy umowę przed Nowym Rokiem. Interesują nas dwa B737-MAX-8 z opcją na dwa B737-MAX-10 – ujawnił Thomas Hallam, prezes Somon Air, podczas konferencji online "Routes Reconnected"

Maszyny producenta z Chicago zakończyły niedawno pozytywnie ponowny proces certyfikacji Federalnej Administracji Lotnictwa (FAA) po 20 miesiącach uziemienia spowodowanego dwiema katastrofami samolotów należących do Ethiopian Airlines i Lion Air. Minionej środy pokazowy rejs z pasażerami zorganizowały już American Airlines. 737 MAX przewoźnika z Teksasu wystartował z Dallas do Tulsy w Oklahomie.

Agencja Unii Europejskiej ds. Bezpieczeństwa Lotniczego (EASA) jest gotowa znieść w styczniu zakaz lotów odrzutowcem. Organ regulacyjny Starego Kontynentu normalnie zatwierdziłby dyrektywę FAA automatycznie, ale w tym przypadku zdecydował się na indywidualne podejście.

Somon Air planują dodać do swojej floty pierwszy z dwóch odrzutowców wersji MAX-8 latem 2021 roku. Hallam ujawnił, że dzięki temu będzie można polecieć bez międzylądowania z Duszanbe do Seulu, Pekinu i Szanghaju. Posiadane aktualnie przez przewoźnika z Tadżykistanu samoloty nie pozwalają na takie rozwiązanie.

Prezes linii lotniczych z Azji Środkowej wierzy również na bardziej efektywną obsługę w niedalekiej przyszłości istniejącej trasy do Frankfurtu nad Menem, liczącej 4822 km. Ponadto sondowany jest potencjał planowanych połączeń do Amsterdamu i Paryża. Flota Somon Air, według danych CAPA Fleet, składa się obecnie z dwóch maszyn B737-300, dwóch B737-800 i dwóch B737-900ER.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Problemy Boeing 737 MAX
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony