Partner serwisu

Soboń: LOT musi wypracować nowy model biznesowy

Rafał Dybiński 30.07.2020

Soboń: LOT musi wypracować nowy model biznesowy
fot. PLL LOT
Polskie Linie Lotnicze LOT nie przestaną być narodowym przewoźnikiem i nie ma aktualnie zagrożenia dla bieżącej działalności spółki. Tak zapewnia wiceminister aktywów państwowych Artur Soboń.
Przed rokiem samoloty z charakterystycznym żurawiem na ogonie przewiozły 10 mln pasażerów. Od 15 marca do 5 kwietnia bieżącego roku podróżnych korzystających z usług narodowego przewoźnika było jednak tylko 54 tys.

Pandemia koronawirusa SARS-CoV-2 oraz straty wynikające z krajowej blokady wymuszają trudne decyzje, których nie brakuje w coraz częściej pojawiających się komunikatach innych linii lotniczych na świecie.

– LOT musi sukcesywnie, twardo negocjować umowy ze swoimi kontrahentami. Nie wykluczamy również wsparcia ze strony państwa – wyznał Soboń w rozmowie udzielonej agencji Newseria Biznes.

– To nie jest mój bezpośredni nadzór, więc nie chcę wychodzić przed szereg, ale mogę zapewnić, że nie ma żadnego zagrożenia, że nasz narodowy przewoźnik przestanie nim być – podkreślił wiceminister aktywów państwowych, który odniósł się również do strategii linii lotniczych, które na kolejne rządowe wsparcie mogą liczyć dopiero w 2022 roku zgodnie z przepisami Unii Europejskiej.

– W tej sytuacji spółka musi wypracować na nowo swój model biznesowy. Wszystkie działania służą temu, aby LOT był biznesem opłacalnym i wrócił do tego czasu, w którym planowaliśmy tak daleko idące fuzje jak ta z niemieckim Condorem. To jest oczywiście realne, ale cała branża jest w trudnej sytuacji – podsumował wątek Artur Soboń.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
PLL LOT
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony