Partner serwisu

Śmigłowce S-70i służą na Filipinach. Największy kontrakt w historii PZL Mielec

Red. ed 20.12.2020

Śmigłowce S-70i służą na Filipinach. Największy kontrakt w historii PZL Mielec
fot. PZL Mielec
PZL Mielec należące do Lockheed Martin Corporation, dostarczyły sześć śmigłowców S-70i Black Hawk do filipińskich Sił Powietrznych. To pierwszy etap dostaw wynikający z kontraktu, kolejnych dziesięć sztuk zostanie dostarczonych w 2021 roku. Śmigłowce będą służyć do wykonywania szeregu wojskowych i humanitarnych misji.
10 grudnia tego roku śmigłowce Black Hawk zostały wprowadzone do służby w trakcie oficjalnej uroczystości, której przewodniczył filipiński sekretarz obrony narodowej Delfin Lorenzana. Wśród uczestników ceremonii, obecny był również chargé d'affaires Rzeczpospolitej Polskiej na Filipinach, Jarosław Szczepankiewicz.

– Jestem przekonany, że śmigłowce Black Hawk sprawdzą się w służbie filipińskich Sił Zbrojnych i zapewnią bezpieczeństwo całemu personelowi lotniczemu w nadchodzących dziesięcioleciach. Z radością oczekujemy 2021 roku, kiedy to PZL Mielec wraz z firmą Sikorsky, dostarczą kolejnych dziesięć zakontraktowanych śmigłowców – mówił Janusz Zakręcki, dyrektor generalny PZL Mielec.

Kontrakt, który wynika z Ustawy o Modernizacji Sił Zbrojnych Filipin, został podpisany w kwietniu 2019 roku i obejmuje dostarczenie 16 śmigłowców S-70i Black Hawk w wersji bojowo-wielozadaniowej.

Filipiński kontrakt jest dotychczas największym zamówieniem na śmigłowce jakie otrzymały Polskie Zakłady Lotnicze w Mielcu. Od 2011 roku firma wyprodukowała i dostarczyła w sumie 70 śmigłowców Black Hawk, a Filipiny stały dziewiątym krajem, w którym służą mieleckie śmigłowce.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony