Partner serwisu

Smartwings wznowiły loty z Pragi na Heathrow. Zimą już codziennie

Rafał Dybiński 30.09.2021

Smartwings wznowiły loty z Pragi na Heathrow. Zimą już codziennie
fot. Smartwings
Linie lotnicze Smartwings wznowiły w czwartek 30 września rejsy między Pragą a portem Londyn-Heathrow.
Przewoźnik z Czech aktualnie realizuje loty do stolicy Anglii cztery razy w tygodniu, ale z początkiem sezonu zimowego obsłuży połączenie już codziennie.

Rozkład rejsów przewiduje wylot z Pragi w poniedziałki o godz. 15:50, w czwartki o 9:45, w piątki o 14:00 oraz w niedziele o 18:50. Rejs powrotny wystartuje z Londynu w poniedziałki o godz. 17:45 czasu lokalnego, w czwartki o godz. 12:05, w piątki o 16:00 oraz w niedziele o 20:45. Bilety są dostępne w cenie 1150 czeskich koron, co odpowiada kwocie nieznacznie powyżej 45 euro.

– Heathrow to ważne miejsce docelowe dla naszych linii lotniczych. Cieszymy się, że możemy zaoferować pasażerom rejsy na główne lotnisko Londynu oraz elastyczne i atrakcyjne ceny biletów – podkreślił Roman Vik, członek zarządu i dyrektor generalny Smartwings.

– Jesteśmy bardzo zadowoleni z powitania Smartwings w najważniejszym porcie przesiadkowym w Wielkiej Brytanii. Ten przewoźnik oferuje aktualnie w konkurencyjnych cenach cztery bezpośrednie połączenia tygodniowo do Pragi, jednego z najpiękniejszych miast Europy. Rejsy Smartwings na Heathrow potwierdzają, jak nasze lotnisko ciężko pracuje nad rozszerzeniem tras i większym wyborem dla pasażerów – podsumowała Joanna Taso, przedstawicielka portu Londyn-Heathrow.

W zimowym rozkładzie lotów Smartwings będą obsługiwać regularne loty z Pragi do Londynu, Dubaju (również codziennie), czterech z Wysp Kanaryjskich (Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote i Fuerteventura), Malagi, Tel Awiwu, Majorki, na Maderę (Funchal), a także do egipskich kurortów Hurghada oraz Marsa Alam, tureckiej Antalyi oraz rosyjskiego Sankt Petersburga.

Rejsy czarterowe największego przewoźnika powietrznego Czech dolecą natomiast do Wysp Zielonego Przylądka (Boa Vista, Sal), Omanu (Salala) i trzech tunezyjskich lotnisk (Dżerba, Enfidha oraz Monastir). Linie lotnicze z Europy Środkowej zapewnią także od 1 października niemieckim biurom podróży transport lotniczy z dziesięciu portów w Niemczech i Szwajcarii, a od połowy przyszłego miesiąca także rejsy z Wysp Kanaryjskich do sześciu europejskich miast (Helsinki, Belgrad, Tallin, Sofia oraz norweskie miasta Bodoe i Tromsoe). Oprócz regularnych rejsów i lotów czarterowych czeski przewoźnik obsługuje dużą liczbę specjalnych lotów dla międzynarodowych firm, globalnych organizacji humanitarnych i drużyn sportowych.

Flota Smartwings składa się obecnie z 35 samolotów. Najwięcej, bo 24 z nich, to boeingi 737-800. Ponadto przewoźnik wykorzystuje do operacji siedem odrzutowców wersji 737 MAX 8 oraz po dwa boeingi 737-700 i 737-900ER. Zamówionych jest także kolejnych jedenaście odrzutowców wersji 737 MAX 8.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony