Partner serwisu

Smartwings wyślą na zimę sześć samolotów do Izraela i trzy do USA

Rafał Dybiński 09.11.2021

Smartwings wyślą na zimę sześć samolotów do Izraela i trzy do USA
fot. Smartwings
Linie lotnicze Smartwings zawarły kolejne trzy zagraniczne kontrakty na wykorzystanie swoich samolotów w sezonie zimowym - poinformował czeski przewoźnik w oficjalnym komunikacie.
Sześć boeingów 737-800 z załogami zostanie tymczasowo zbazowanych w Izraelu, gdzie będą realizować operacje dla linii lotniczych Israir Airlines i Arkia. Pozostałe trzy samoloty polecą do USA w ramach umowy Aircraft Crew Maintenance Insurance (ACMI).

Na trasach linii lotniczych Israir pojawi się pięć samolotów Smartwings, a na rejsach Arkia tylko jedna maszyna czeskiego przewoźnika. Współpraca Smartwings z Israir Airlines jest kontynuacją porozumienia zawartego w maju 2021 roku, kiedy to dla przewoźnika z Izraela latały dwa samoloty z floty czeskich linii lotniczych, a konkretnie jeden boeing 737-800 oraz jeden odrzutowiec wersji 737 MAX.

Od 1 grudnia Smartwings i Israir Airlines będą również współpracować w ramach code-share. Samoloty czeskiego przewoźnika zapewnią regularne połączenia między Pragą a Tel Awiwem. Smartwings z bazy na lotnisku Ben Guriona będą obsługiwać także takie destynacji Israir jak Ateny, Berlin, Budapeszt, Batumi, Kijów, Larnaka, Sofia, Rzym, Monachium oraz Tbilisi. Wydzierżawiony przez Arkię odrzutowiec obsłuży z kolei trasy z Tel Awiwu do Amsterdamu, Aten, Dubaju, Barcelony, Erewania, Marrakeszu i Rzymu.

Smartwings udało się również podpisać umowę z liniami lotniczymi Swift Air. Niskokosztowiec z Ameryki Północnej wydzierżawi trzy boeingi 737-800 z załogami. Dwa odrzutowce zostaną zbazowane w Milwaukee, a jeden Lansing. Samoloty czeskiego przewoźnika obsłużą trasy do Meksyku, Dominikany i Jamajki. 

– Każda taka umowa pomoże nam zabezpieczyć pracę dla naszych wykwalifikowanych pracowników w sezonie zimowym, kiedy zapotrzebowanie na loty w Europie jest mniejsze, a branża lotnicza wciąż wychodzi z kryzysu i boryka się z ciągłymi ograniczeniami – podkreślił Roman Vik, prezes Smartwings. W ciągu blisko dwudziestopięcioletniej działalności czeski przewoźnik współpracował już w obszarach tzw. kontraktów ACMI (leasing samolotów z załogą, świadczenie usług serwisowych i ubezpieczeniowych) z dziesiątkami linii lotniczych na całym świecie. Smartwings wykorzystały poza granicami kraju swoje samoloty także w tym sezonie letnim, kiedy to wydzierżawiły dwa samoloty z załogami liniom lotniczym Air Serbia.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony