Partner serwisu

Smartwings przywrócą trasę do Dubaju i będą latać codziennie z Pragi

Rafał Dybiński 30.07.2021

Smartwings przywrócą trasę do Dubaju i będą latać codziennie z Pragi
fot. Smartwings
Grupa linii lotniczych Smartwings umacnia się na lotnisku w Pradze, gdzie obecnie oferuje rejsy do prawie 60 miejsc docelowych. Od 20 października czeski przewoźnik wznowi bezpośrednie loty z Pragi do Dubaju w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Trasa będzie obsługiwana każdej doby w zimowym rozkładzie rejsów.
Lot z Pragi do Dubaju wystartuje codziennie o godz. 9:15. Samolot wyląduje w największym mieście Zjednoczonych Emiratów Arabskich o godz. 18:25 czasu lokalnego. W przypadku rejsu powrotnego z Dubaju do stolicy Czech rozkład przewiduje wylot z Dubaju o godzinie 19:30 czasu lokalnego. Odrzutowiec przewoźnika wyląduje na lotnisku w Pradze o godz. 23:20.

– Obserwujemy wzrastający popyt na nasze usługi, dlatego kontynuujemy odbudowę sieci połączeń. Zjednoczone Emiraty Arabskie, a zwłaszcza Dubaj, to bardzo popularne kierunki wakacyjne. Atrakcyjne godziny wylotów z Pragi i Dubaju ułatwią podróż nie tylko na Półwysep Arabski, ale również tranzytową do Azji, Afryki oraz Australii po przylocie nad Zatokę Perską – podkreślił Peter Šujan, dyrektor sprzedaży Smartwings.

Linie lotnicze z Europy Środkowej spodziewają się przewieźć tylko w lipcu bieżącego roku ponad 280 tys. pasażerów na swoich rejsach z/do Pragi, a kolejnych prawie 100 tys. na połączeniach do/z Brna i Ostrawy.

Przewoźnik z Czech obsługuje również loty ze swoich baz w Polsce, Francji, na Węgrzech, Słowacji i na Wyspach Kanaryjskich. Od października obsłuży także rejsy z dziesięciu lotnisk w Niemczech i Szwajcarii na Wyspy Kanaryjskie (Gran Canaria, Fuerteventura) oraz do Grecji (Kreta, Rodos) dla niemieckich biur podróży.  

Smartwings oprócz lotów regularnych i czarterowych realizują jeszcze szereg specjalnych rejsów dla różnych międzynarodowych klubów sportowych i wiodących organizacji na całym świecie. Z oferty linii lotniczych z Czech skorzystała ostatnio olimpijska reprezentacja Rumunii, która podróżowała do Tokio na letnie igrzyska. 

Na pokładzie odrzutowców przewoźnika z Europy Środkowej obowiązują ścisłe środki higieny. Wnętrze samolotu poddawane jest dokładnej dezynfekcji przed i po każdym locie. Odrzutowce wyposażone są w filtry powietrza HEPA, które wyłapują 99,97 proc. wirusów i bakterii. Wejście na pokład samolotu Smartwings jest możliwe tylko z ochroną ust i nosa.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony