Partner serwisu

Smartwings polecą od czerwca na Santoryn

Rafał Dybiński 11.12.2021

Smartwings polecą od czerwca na Santoryn
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze Smartwings uruchomią od czerwca 2022 roku regularne rejsy z Pragi na Santoryn - poinformował czeski przewoźnik w oficjalnym komunikacie.
Połączenie między stolicą Czech a grecką wyspą na Morzu Egejskim będzie realizowane dwa razy w tygodniu. Podróżujący z Europy Środkowej będą mogli przemieścić się na południe Starego Kontynentu w każdy wtorek oraz piątek.

Wcześniej Smartwings pochwaliły się zawarciem trzech zagranicznych kontraktów na na wykorzystanie swoich samolotów w sezonie zimowym. Sześć boeingów 737-800 z załogami zostanie tymczasowo zbazowanych w Izraelu, gdzie będą realizować operacje dla linii lotniczych Israir Airlines i Arkia.

Pozostałe trzy samoloty czeskiego przewoźnika polecą do USA, gdzie będą wykonywać rejsy dla niskokosztowych Swift Air. Dwa odrzutowce zostaną zbazowane w Milwaukee, a jeden w Lansing w stanie Michigan. Samoloty czeskiego przewoźnika obsłużą trasy do Meksyku, Dominikany i Jamajki. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Smartwings wznowiły także od 20 października rejsy z Pragi do Dubaju. Codzienne połączenie jest obsługiwane boeingiem 737 MAX. Przewoźnik z Europy Środkowej od 24 października uruchomił również rejsy z Bratysławy do Dubaju.

Linie lotnicze z Czech w ramach zimowego rozkładu rejsów oferują także z Pragi połączenia do takich miejsc docelowych jak Londyn-Heathrow, cztery Wyspy Kanaryjskie (Teneryfa, Gran Canaria, Lanzarote, Fuerteventura), Malaga, Palma de Mallorca, Madera (Funchal), Hurghada i Marsa Alam w Egipcie, Antalya w Turcji, Tel Awiw w Izraelu czy rosyjski Sankt Petersburg.

Czarterowe rejsy przewoźnika obejmują dodatkowo Republikę Zielonego Przylądka (Boa Vista i Sal), Oman (Salala) i Tunezję (Dżerba, Enfidha oraz Monastir). Linie lotnicze z Czech zapewniają także biurom podróży transport z dziesięciu portów w Niemczech i Szwajcarii, a od połowy przyszłego miesiąca także rejsy z Wysp Kanaryjskich do Helsinek Belgradu, Tallina, Sofii oraz norweskich miasta Bodoe i Tromsoe.

Oprócz regularnych rejsów i lotów czarterowych Smartwings obsługują jeszcze dużą liczbę specjalnych transportów dla międzynarodowych firm, globalnych organizacji humanitarnych i drużyn sportowych. Flota przewoźnika z Czech składa się obecnie z 35 samolotów. 24 z nich to boeingi 737-800. Ponadto operacje lotnicze realizowane są z pomocą siedmiu odrzutowców wersji 737 MAX 8, a także dwoma boeingami 737-700 i również dwoma 737-900ER. Zamówionych jest jeszcze jedenaście odrzutowców wersji 737 MAX 8.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony