Partner serwisu

Smartavia otwiera drugą bazę w Moskwie i zapowiada ekspansję na "dużą skalę"

Rafał Dybiński 04.10.2021

Smartavia otwiera drugą bazę w Moskwie i zapowiada ekspansję na "dużą skalę"
fot. Smartavia
Linie lotnicze Smartavia podpisały umowę dotyczącą otwarcia nowej bazy w porcie Moskwa-Szeremietiewo. Tani przewoźnik z Archangielska, który do 2019 roku funkcjonował pod nazwą Nordavia, zapowiada rejsy na "dużą skalę" z drugiego lotniska stolicy Rosji.
Smartavia wykorzystuje obecnie port Moskwa-Domodiedowo do wszystkich swoich krajowych operacji w stolicy Rosji i poza nią. Nowa baza na lotnisku Szeremietiewo pozwoli taniemu przewoźnikowi na dalsze zwiększenie liczby oferowanych tras, zarówno krajowych, jak i międzynarodowych.

Port Domodiedowo znajduje się niemal 45 km na południe od centrum Moskwy. Szeremietiewo natomiast około 29 km na północ od stolicy Rosji.  – Współpraca z drugim lotniskiem zapewni nam nowe możliwości w zakresie rozbudowy siatki połączeń. Decyzja jest częścią naszych ambitnych planów – podkreślił Siergiej Savostin, dyrektor generalny Smartavii.

 – Zwiększamy swój potencjał w segmencie niskokosztowym, który uważamy za bardzo obiecujący. Smartavia wnienie znaczący wkład w ruch pasażerski na lotnisku – dodał Michaił Wasilenko, dyrektor generalny operatora portu Szeremietiewo, skąd na początku bieżącego roku swoje pierwsze trasy uruchomiła również Pobieda. Tani przewoźnik z grupy Aerofłotu lata obecnie z Szeremietiewa do trzynastu miast w Rosji. Ponadto obsługuje stąd jedno międzynarodowe połączenie.

Smartavia aktualnie oferuje tygodniowo 81 300 miejsc na pokładach swoich samolotów do 31 destynacji. Według danych serwisu OAG najwięcej, bowiem 16 500 miejsc niskokosztowiec oferuje z Domodiedowa, a 16 100 z portu Sankt Petersburg-Pułkowo. Flota taniego przewoźnika z Archangielska składa się obecnie z dziewięciu boeingów 737-800, trzech boeingów 737-700 oraz trzech airbusów A320neo. Pod koniec maja zamówiono kolejnych 40 odrzutowców A320neo. Nowe maszyny zastąpią w 2023 roku starsze samoloty amerykańskiego producenta.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Przewoźnicy niskokosztowi
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony