Partner serwisu

Słabszy kwartał Air Canada. Optymistyczne prognozy na kolejne dwa

Rafał Dybiński 04.05.2022

Słabszy kwartał Air Canada. Optymistyczne prognozy na kolejne dwa
fot. Air Canada
Linie lotnicze Air Canada zanotowały w pierwszym kwartale bieżącego roku stratę w wysokości 780 mln dolarów. Oferowanie narodowego przewoźnika z Kraju Klonowego Liścia było zgodne z prognozami, czyli na poziomie 45 proc. stanu z tego samego okresu 2019 roku. Znacznie lepsze wyniki spodziewane są w drugim i trzecim kwartale 2022 roku.
Air Canada w miesiącach od kwietnia do czerwca planuje zwiększyć oferowanie do poziomu 73 proc. stanu sprzed trzech lat. Cały bieżący rok przewoźnik z Ameryki Północnej prognozuje z kolei zamknąć na poziomie 75 proc. wyników z 2019 roku.

Linie lotnicze, których główna siedziba znajduje się w Montrealu podkreśliły, że zaszczepieni pasażerowie mogą teraz latać do Kanady bez wymogu testowania. Niektórzy jednak mogą jednak zostać jeszcze losowo poproszeni o przeprowadzenia testów.

"Air Canada i reszta globalnej branży lotniczej doświadczyły znacznie mniejszego ruchu niż w 2019 roku oraz związanego z tym spadku przychodów i przepływów pieniężnych w wyniku pandemii oraz ograniczeń podróży nałożonych w wielu krajach na całym świecie, w tym oczywiście w Kanadzie" – głosi komunikat narodowego przewoźnika z Kraju Klonowego Liścia.

"Chociaż warunki poprawiły się, a restrykcje dotyczące podróżowania zostały zniesione w wielu krajach, to jednak nie możemy przewidzieć czasu i zakresu powrotu do poziomów sprzed pandemii" – dodano asekuracyjnie w komunikacie.

– Bieżący rok zaczął się od spadków spowodowanych wariantem omikron oraz ograniczeniami w podróżowaniu. Szybko odbiliśmy się jednak w marcu z liczbą pasażerów przekraczającą solidne grudniowe poziomy. Sprzedaż biletów pasażerskich w marcu 2022 roku przekroczyła 90 proc. poziomów z marca 2019 roku. To zapowiedź znacznie lepszych wyników w drugim i trzecim kwartale 2022 roku – podsumował Michael Rousseau, prezes Air Canada.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
COVID. Epidemia koronawirusa z Wuhan a lotnictwo