Partner serwisu

SkyUp połączy Kijów i Stambuł oraz planuje zakup nowych maszyn

Rafał Dybiński 12.08.2020

SkyUp połączy Kijów i Stambuł oraz planuje zakup nowych maszyn
fot. Flickr
Ukraiński przewoźnik SkyUp Airlines doda od września do swojej siatki międzynarodowych połączeń loty z Kijowa do Stambułu.
Rejsy do największego ośrodka Azji Mniejszej będą realizowane trzy razy w tygodniu, a konkretnie w poniedziałki, środy i piątki. Loty nad Bosfor obsłuży Boeing 737.

SkyUp będzie już trzecim przewoźnikiem na trasie z Kijowa do Stambułu. Na taki sam ruch zdecydowały się Turkish Airlines oraz Ukraine International Airlines (UIA).

Według danych Sabre Market Intelligence przed rokiem na tym odcinku obsłużono blisko 581 tys. pasażerów. To oznaczało wzrost o 3,6 proc. w porównaniu z poprzednimi dwunastoma miesiącami.

Linie lotnicze SkyUp uruchomiły wcześniej po wznowieniu działalności krajowe trasy z Odessy do Kijowa i Lwowa. Poza tym główny ośrodek Ukrainy Zachodniej zyskał połączenie z Chersoniem.

Tani przewoźnik z Kijowa zamierza w ciągu najbliższych pięciu lat zwiększyć udział na krajowym rynku o co najmniej 50 proc. Poza tym planuje zakup od pięciu do siedmiu nowych samolotów do 2022 roku. Aktualnie dysponuje flotą dziesięciu boeingów 737 i ma zamówienie na kolejnych siedem wersji 737 MAX.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Nowe połączenia lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony