Partner serwisu

SkyUp latają z uchodźcami po Europie. Kilka rejsów z Polski

Rafał Dybiński 15.04.2022

SkyUp latają z uchodźcami po Europie. Kilka rejsów z Polski
fot. Piotr Bożyk
Linie lotnicze SkyUp realizują wciąż rejsy ewakuacyjne i cargo z towarami pilnej potrzeby. Ukraiński przewoźnik, który podziękował za współpracę firmie LOTAMS, zrealizował już 5 kwietnia lot z Warszawy do Lizbony. Kolejny taki rejs zaplanowany jest na 25 kwietnia. 
"Dokładamy wszelkich starań, aby wznowić działalność i kontynuować naszą misję humanitarną, polegającą na wykonywaniu lotów ewakuacyjnych i dostarczaniu pomocy niezbędnej do wsparcia osób pozostających na Ukrainie" - zadeklarował przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

W pierwszym tygodniu kwietnia SkyUp Airlines wykonały dwa specjalne rejsy. W ramach przyjętego przez rząd Portugalii, programu przyjmowania Ukraińców uciekających przed wojną, przewoźnik zrealizował 5 kwietnia lot z Warszawy do Lizbony. Rejs do stolicy Portugalii pozwolił ewakuować 183 obywateli Ukrainy oraz ich dwanaście zwierząt domowych.

"Serdecznie dziękujemy partnerom, którym udało się szybko i sprawnie zorganizować lot ewakuacyjny: LS Airport Services S.A., polskiej firmie handlingowej, firmom GALP i TZK, które pomogły w tankowaniu w Lizbonie i Warszawie oraz Wiktorowi Puharskiemu i Ambasadzie Ukrainy w Portugalii" - podkreślił przewoźnik w oficjalnym komunikacie.

7 kwietnia z kolei odrzutowiec SkyUp wykonał trasę z Kiszyniowa do Tel Awiwu w Izraelu. Na 25 kwietnia zaplanowano kolejny lot ewakuacyjny z Warszawy do Lizbony, a 26 kwietnia rozpocznie się misja ewakuacji uchodźców do Szwecji. Wyloty do Skandynawii zaplanowano również z Polski.  

SkyUp Airlines korzystają także z dostępnych możliwości pomocy w transporcie towarów humanitarnych na Ukrainę. Przewoźnik w kwietniu dostarczył prawie 52 tony ładunków z Lizbony i Tel Awiwu do Kiszyniowa, Lublina i Warszawy. W skład transportu, organizowanego w ramach inicjatywy Logistic Aide Ukraine, wchodziły ciepłe ubrania, koce, pieluchy, artykuły higieniczne, lekarstwa, żywność, a także hełmy dla żołnierzy.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Wojna Rosja - Ukraina
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony