Partner serwisu

SkyUp dostały zgodę na trzy trasy z Łodzi. Inauguracja najwcześniej wiosną

Rafał Dybiński 12.01.2021

SkyUp dostały zgodę na trzy trasy z Łodzi. Inauguracja najwcześniej wiosną
Fot. Łódź airport
Linie lotnicze SkyUp uzyskały zgodę na uruchomienie trzech nowych tras z Łodzi. Według serwisu lowcost.ua tani przewoźnik z Ukrainy zamierza latać z centralnej Polski do Kijowa, Lwowa i Charkowa.
Pasażerowie na połączenia muszą poczekać przynajmniej do wiosny. Pozwolenie od Komisji Państwowej Administracji Lotnictwa Ukrainy obowiązuje bowiem dopiero od 28 marca bieżącego roku. Nie oznacza to jednak, że będzie to data inauguracji tras. Przewoźnik z Ukrainy może je uruchomić znacznie później.

SkyUp zgodnie z warunkami pozwolenia krajowego organu regulacyjnego będą mogły latać maksymalnie cztery razy w tygodniu z Łodzi do Kijowa i maksymalnie dwa razy w tygodniu z Łodzi do Lwowa i Charkowa. Jeśli połączenia nie zostaną uruchomione w ciągu roku, to zgoda na realizację rejsów może zostać cofnięta.

Port lotniczy Łódź obsługuje w sezonie zimowym jedynie połączenia linii Ryanair do portów East Midlands, Londyn-Stansted i Dublina. Rejsy do Wielkiej Brytanii oraz stolicy Irlandii wykonywane są najwyżej raz w tygodniu. Szczegółowy rozkład jest na oficjalnej stronie lotniska.

Linie lotnicze SkyUp ogłosiły ekspansję na rynek europejski od sezonu letniego bieżącego roku. Przewoźnik rozpocznie także loty do Kijowa z podwarszawskiego lotniska w Modlinie, które do tej pory było zdominowane przez Ryanaira. Nowe linie pojawią się również w Gdańsku. Więcej o planach przewoźnika z Ukrainy pisaliśmy w tym tekście.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Lotniska regionalne
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony