Partner serwisu

Dziewiąty B737-800NG trafił do SkyUp. Flota przewoźnika liczy już 15 samolotów

Rafał Dybiński 25.10.2021

Dziewiąty B737-800NG trafił do SkyUp. Flota przewoźnika liczy już 15 samolotów
fot. SkyUp Arlines/Facebook
Linie lotnicze SkyUp Airlines odebrały nowego boeinga 737-800 NG - poinformowano w oficjalnym komunikacie taniego przewoźnika z Ukrainy. Pozyskany samolot może zabrać na pokład 189 pasażerów.
Oznaczony rejestracją UR-SQQ odrzutowiec rozpoczął służbę w kwietniu 2006 roku w malowaniu linii lotniczych Air India Express. Po ośmiu latach zmienił barwy na kanadyjskie Air Transat, dla których latał od maja 2014 roku do października 2020 roku. Przed rokiem na początku jesieni trafił jeszcze do amerykańskiego leasingodawcy Aircastle.

23 października samolot dołączył do floty SkyUp Airlines. To dziewiąty tego typu samolot w malowaniu przewoźnika z Ukrainy. Oprócz nich we flocie SkyUp Airlines są jeszcze cztery boeingi 737-900ER, które mogą zabrać na pokład 215 pasażerów, a także dwa boeingi 737-700 NG, które z kolei posiadają 149 foteli.

Nowy odrzutowiec UR-SQQ będzie obsługiwać zarówno loty międzynarodowe, jak i krajowe. Obecnie program rejsów SkyUp Airlines obejmuje ponad 60 miejsc docelowych, takich jak Madryt, Barcelona, ​​Alicante i Teneryfa w Hiszpanii, Larnaka na Cyprze, czeska Praga, bułgarska Sofia, austriacki Salzburg, słowacki Poprad, turecki Stambuł, portugalskie Lizbona i Madera, francuskie Paryż i Nicea, Ałmaty w Kazachstanie, gruzińskie Tbilisi i Batumi, ormiański Erewań, Taszkent w Uzbekistanie, Hambantota na Sri Lance czy Zanzibar.

20 września bieżącego roku wystartowało również połączenie Kijów-Łódź. Trasa była debiutem ukraińskiego przewoźnika na polskim niebie. Samoloty SkyUp Airlines wożą także cargo w lukach bagażowych. Dzięki niemu polscy przedsiębiorcy zyskali dostęp nie tylko do samego rynku ukraińskiego, ale dzięki rozbudowanej siatce połączeń taniego przewoźnika, także do innych rynków wschodnich takich jak, Gruzja, Armenia, Emiraty Arabskie, Turcja czy Kazachstan. Wszyscy prowadzący biznesy ze Wschodem mogą liczyć na szybki transport swoich towarów. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.

Wcześniej SkyUp Airlines zaprezentowały nowe uniformy dla swojego personelu pokładowego. Według przewoźnika z Ukrainy pasują do aktywnych i odważnych osób, które nie lubią niepotrzebnego oczekiwania, ale doceniają styl oraz kochają życie i podróże. Obcisłe spódnice zastąpiły szerokie spodnie i luźna marynarka w kolorze pomarańczowym w kombinacji ze stalowoszarą apaszką zawieszoną na ramieniu. Więcej o tym pisaliśmy w TYM TEKŚCIE.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony