Partner serwisu

Skytrax: Lotnisko w Monachium z 5 gwiazdkami, jako jedyne w Europie

Emilia Derewienko 04.11.2020

Skytrax: Lotnisko w Monachium z 5 gwiazdkami, jako jedyne w Europie
fot. Munich Airport
Monachijski port lotniczy pozostaje jedynym lotniskiem w Europie, które w 2020 roku uzyskało status najwyższego poziomu obsługi w rankingu portalu Skytrax. Pozostałe 5-gwiazdkowe obiekty znajdują się w Azji. Na całym świecie jest ich zaledwie siedem.
Lotnisko w Monachium otrzymało po raz pierwszy status 5 gwiazdek po obszernym audycie przeprowadzonym przez Skytrax, w maju 2015 roku. Drugie co do wielkości lotnisko w Niemczech było również pierwszym europejskim portem lotniczym, któremu przyznano ten najwyższy znak jakości. Podczas pierwszej ponownej certyfikacji lotnisko utrzymało swój status 5 gwiazdek w 2017 roku. Teraz, w roku 2020 Skytrax ponownie poddał bawarskie centrum lotnicze szczegółowej ocenie, stwierdzając, że lotnisko w Monachium nie tylko utrzymało wysoką jakość usług, ale jeszcze ją podniosło.

W trakcie ostatniej kontroli dokładnie zbadano wszystkie obiekty infrastruktury usługowej portu lotniczego istotne dla pasażerów. Szczególną uwagę zwrócono na nowe usługi, które zostały dodane w ostatnich latach, takie jak nowe poczekalnie w Terminalu 1, przeprojektowany obszar przylotów w Terminalu 2, punkt kontroli bezpieczeństwa w Terminalu 2, który został zmodernizowany za pomocą innowacyjnej technologii, przyjazna platforma rezerwacji online dla klientów parkingowych oraz nowa strona internetowa lotniska w Monachium, która została uruchomiona w 2017 roku.

– To świetny i motywujący sygnał w trudnych czasach – komentuje wynik Jost Lammers, dyrektor generalny lotniska. – Uważam za szczególnie niezwykłe, że byliśmy w stanie utrzymać nasze wysokie standardy pomimo wielu ograniczeń, narzuconych przez pandemię. Fakt, że pozostajemy 5-gwiazdkowym lotniskiem, umacnia naszą determinację do wspólnego przezwyciężenia obecnego kryzysu – dodał.

Na świecie jest tylko sześć innych pięciogwiazdkowych lotnisk. To porty lotnicze Doha-Hamad, Hongkong, Seul-Inczon, Szanghaj-Hongqiao, Singapur-Changi i Tokio Haneda.

– Lotnisko w Monachium ustanowiło nowe standardy w europejskim krajobrazie portów lotniczych i nie spoczęło na laurach, ale dzięki wielu atrakcyjnym innowacjom zapewniło pasażerom jeszcze przyjemniejszy pobyt. Łatwo zauważyć, że współpraca wszystkich partnerów portu układa się doskonale – zauważa Edward Plaisted, prezes Skytrax.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony