Partner serwisu

SkyTaxi planują czartery cargo w USA

Emilia Derewienko 08.09.2020

SkyTaxi planują czartery cargo w USA
fot. SkyTaxi
Polskie linie czarterowe SkyTaxi, mające swoją siedzibę we Wrocławiu, planują rozszerzyć działalność czarterową cargo na Stany Zjednoczone – informuje portal branżowy ch-aviation.
Prywatny przewoźnik wystąpił o zezwolenie zagranicznego przewoźnika lotniczego Stanów Zjednoczonych na loty rozkładowe i czarterowe, pasażerskie, majątkowe i pocztowe oraz o zezwolenie na świadczenie usług.

SkyTaxi zamierza rozpocząć działalność w USA wyłącznie z operacjami czarterowymi cargo, ponieważ samoloty pasażerskie tego przewoźnika nie mają obecnie wystarczającego zasięgu do obsługi lotów transatlantyckich. Linie działają w Europie od 2000 roku, specjalizując się w oferowaniu lotów czarterowych dla drużyn sportowych, lotów biznesowych i deportowanych.

Jak wynika z informacji portalu ch-aviation, flota SkyTaxi składa się z jednego samolotu Boeing B767-200, dzierżawionego wraz z załogą na rzecz DHL International Aviation Middle East i jednego Saaba 340A. SkyTaxi chce jednak zastrzec sobie prawo do wykonywania przewozów pasażerskich w przyszłości i w tym celu zwrócił się do organów USA o upoważnienie, zgodnie z umową dwustronną między Unią Europejską a Stanami.

Frachtowiec SkyTaxi to największy w Polsce samolot tego typu. Boeing B767-200 został w 2018 roku zbazowany na lotnisku Rzeszów-Jasionka, skąd odbywał loty towarowe po Europie oraz na inne kontynenty, m.in. do Ameryki Północnej, Azji i na Bliski Wschód. Maksymalny zasięg Boeinga 767-200 to 9600 km, a całkowita przestrzeń ładunkowa to ponad 440 m3. Maszyna może zabrać na pokład do 45 ton, w zależności od długości trasy.

Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Cargo lotnicze
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony