Partner serwisu

Sky High odbiera pierwszego embraera E190

Avgeek 04.06.2022

arrow
arrow
Sky High odbiera pierwszego embraera E190
Fot. Embraer Media
Sky High odbiera pierwszego embraera E190
Sky High odbiera pierwszego embraera E190
Sky High odbiera pierwszego embraera E190
Sky High Aviation, linia z Republiki Dominikany, odebrała swojego pierwszego embraera E190. Tym samym przewoźnik staje się jedynym użytkownikiem E-Jetów na Karaibach.
Pierwszy z dwóch E190, leasingowany od firmy TrueNoord, został przebazowany w zeszłym tygodniu na lotnisko Las Americas José Francisco Peña Gómez. Przed dostawą zakończono prace przejściowe w zakładzie MRO firmy Embraer w Macon, w stanie Georgia (USA). Drugi E190 ma zostać dostarczony do Sky High pod koniec tego miesiąca.

- To dla nas ogromny wyróżnik, że jesteśmy jedynym operatorem w regionie posiadającym E-Jeta. Jest to również świetny sposób na uczczenie 10-lecia naszej działalności. Dodanie większego, nowoczesnego i wydajnego E190 jest kolejnym krokiem w naszym rozwoju i ofercie. E190 to idealny samolot, który pomoże zarządzać popytem w godzinach szczytu. Pomoże nam także w otwarciu i utrzymaniu tras międzynarodowych. Jest to niezbędne dla naszego dalszego rozwoju jako wiodącego operatora na Karaibach - powiedział Juan Chamizo Alonso, prezes Sky High Aviation.

Dodanie samolotów E190 zapewni pasażerom nowy poziom komfortu. Linie dysponują obecnie flotą dwóch samolotów embraer ERJ 145 latających do 10 miejsc na Karaibach. E190 będą obsługiwać istniejące połączenia Sky High, a także pomogą otworzyć nowe międzynarodowe trasy w regionie. Samoloty E190 zostały skonfigurowane w wygodnym układzie dwuklasowym z 98 miejscami. 10 miejsc w klasie biznes i 88 w klasie ekonomicznej.

Pierwszy samolot o numerze MSN 19000604, to Eembraer E190 wyprodukowany w 2013 r. Wcześniej był on użytkowany przez Air Astana (P4-KCI). Drugi E190, który zostanie dostarczony, to samolot o numerze MSN 19000657 wyprodukowany w 2014 r. Wcześniej był on również użytkowany przez linię Air Astana (P4-KCK).

- Jako specjalista w dziedzinie leasingu samolotów regionalnych zdajemy sobie sprawę z tego, jak ważna jest poprawa połączeń między Karaibami a USA i nie tylko. Chwalimy firmę Embraer za jej podejście do współpracy z mniejszymi operatorami i za zapewnienie Sky High doskonałego wsparcia na starcie, gdy powstawała ta linia lotnicza - powiedział Garry Topp, dyrektor sprzedaży w TrueNoord na obie Ameryki.

O Sky High

Sky High Aviation Services to linia lotnicza z siedzibą w Republice Dominikany, która obsługuje regularne loty na Karaibach. Obecna flota składa się z czterech embraerów: trzech ERJ145 (1 zaparkowany) i jednego E190. Linia uzyskała certyfikat przewoźnika lotniczego (AOC) 5 października 2012 r.

Sky High wykonuje loty regularne i czarterowe z Dominikany do różnych miejsc na Karaibach. Obecnie linia obsługuje regularne loty do 10 miejsc na Karaibach, oferując przy tym także loty czarterowe. Przewoźnik planuje w najbliższym czasie otworzyć kolejne trasy w regionie, a także do USA i Meksyku.
Podziel się ze znajomymi:
Komentarze:
Flota
Zobacz też
Najnowsze wiadomości
Polecane wiadomości
Praca
Bądź na bieżąco:
© 2016 ZDG TOR Sp. z o.o. | Powered by PresstoCMSKontakt
Pełna wersja strony